کتاب

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

آرشیو مطالب

برچسب ها

رادر «گابريل گارسيا ماركز» اعلام كرد، اين چهره‌ي سرشناس ادبيات دنيا به بيماري جنون مبتلا شده است.

 به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «جيمي گارسيا ماركز»، برادر رمان‌نويس برنده‌ي نوبل ادبيات، طي يك سخنراني اعلام كرد، برادرش علاوه‌ بر آلزايمر، از بيماري جنون نيز رنج مي‌برد.

 وي در سخنراني‌اي كه براي دانشجويان دانشگاهي در شهر «كارتاژينا» ايراد مي‌كرد، گفت، برادر 85ساله‌اش دائما با او تماس تلفني مي‌گيرد و سؤالات تكراري و ابتدايي مي‌پرسد.

 برادر ماركز اظهار كرد: حافظه‌ي ماركز دچار مشكل شده است و من گاهي گريه مي‌كنم؛ زيرا احساس مي‌كنم دارم او را از دست مي‌دهم.

 «جيمي گارسيا ماركز» اولين عضو خانواده‌ي اين نويسنده سرشناس است كه در جمعي عمومي درباره مشكل «گابو» صحبت مي‌كند. به گفته‌ي او، خالق «صد سال تنهايي» از نوشتن دست كشيده است.

 او همچنين گفت: ماركز از لحاظ فيزيكي مشكلي ندارد؛ اما مدت زيادي است كه از جنون رنج مي‌برد. او همچنان حس اشتياق‌، لذت‌ و طنزي را كه پيش از اين داشت، دارد. اين بيماري‌اي است كه در خانواده‌ي ما موروثي است.

 كم‌تر از يك ماه قبل بود كه «پليني مندوزا آپوليوس» ـ دوست نزديك ماركز ـ در مصاحبه‌ با يك روزنامه‌ي شيليايي اعلام كرد، اين نويسنده‌ي‌ معروف كلمبيايي به تدريج حافظه‌اش را از دست مي‌دهد و صداي آشنايانش را نمي‌شناسد.

نویسنده : مدیر بازدید : 216 تاريخ : شنبه 17 تير 1391 ساعت: 20:36
برچسب‌ها : مارکز,
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123