ورزش

ساخت وبلاگ
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : بازتاب خودداری ورزشکار ایرانی از مصافحه با همسر شاهزاده انگلیسی + عکس بخوانید :

خبرگزاری فارس: خودداری ورزشکار ایرانی از دست‌دادن با همسر شاهزاده انگلیسی به هنگام دریافت نشان نقره، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های انگلیسی داشت.

 

خبرگزاری فارس: بازتاب خودداری ورزشکار ایرانی از مصافحه با همسر شاهزاده انگلیسی + فیلم و عکس

 

به گزارش مانیتورینگ فارس، «مهرداد کرم زاده» نماینده پرتاب دیسک کشورمان در رقابت‌های دوومیدانی پارالمپیک 2012 لندن روز یک شنبه توانست با رکورد 44 متر و 62 سانتی متر به مدال نقره دست پیدا کند.

 

کرم‌زاده در مراسم اهدای مدال  که توسط «کترین میدلتون» همسر شاهزاده ویلیام انگلیسی برگزار شد از دست دادن با وی خودداری کرد که این موضوع بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های انگلیسی و جهان داشت.

روزنامه دیلی‌میل انگلیس نوشت: ورزشکار ایرانی از دست  دادن با دوشس کمبریج (لقب کترین میدلتون) در هنگام اهدای نشان نقره به وی خودداری کرد.

این روزنامه در ادامه با اشاره به اینکه میدلتون به گرمی از سوی برندگان مدال طلا از بریتانیا و برنز از چین مورد استقبال قرار گرفت، افزود: اما هنگامی که نوبت کرم‌زاده برای دریافت نشان نقره رسید، این ورزشکار 40 ساله از دست دادن با میدلتون خودداری کرد و تنها دست‌هایش را بر روی سینه گذاشت.

دیلی‌میل تصریح کرد این رفتار ورزشکار ایرانی به دلیل عرف فرهنگی (احکام شرعی) بوده که تماس بدنی بین مرد با زن نامحرم را ممنوع می‌کند.

این روزنامه افزود: کترین میدلتون نیز دراینباره توجیه شده بود و هنگام اعطای نشان نقره، از بلندکردن دست خود به سمت کرم‌زاده خودداری کرد.

همچنین سایر روزنامه های انگلیسی از جمله «گاردین»، «دیلی تلگراف» و «اکسپرس» نیز با درج تصاویری از مراسم اهدای مدال به بازتاب خبر دست‌ندادن کرم‌زاده با همسر شاهزاده انگلیسی پرداختند.

 

 حاشیه ای بر پاراالمپیک,...
نویسنده : مدیر بازدید : 234 تاريخ : سه شنبه 14 شهريور 1391 ساعت: 20:01
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : هر آنچه در برنامه 90 گذشت بخوانید :

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، سؤال برنامه شب گذشته 90 درباره عامل جذاب نبودن ديدار پرسپوليس و استقلال بود که در پايان 3 ساعت و 20 دقيقه، از يک ميليون و 579 هزار شرکت کننده، حدود 70 درصد بازيکنان، 17 درصد تماشاگران و 13 درصد مربيان را علت اين امر دانستند. 

*شکست به علت خواسته همسر!


اکبر ميثاقيان، سرمربي آلومينيوم هرمزگان درباره شکست اين تيم در بازي هفته ششم برابر ساپيا و نپوشيدن پيراهن مشکي هميشگي‌اش گفت: بايد پيراهن مشکي خودم را برتن کنم. تقصير همسرم شد که پيراهن ديگري پوشيدم و باختيم!


*پذيرايي عجيب اصفهاني‌ها از ميهمانان


در حاشيه ديدار ذوب آهن و تراکتورسازي به نحوه بليت فروشي ورزشگاه فولادشهر پرداخته شد. بليت ورودي براي تماشاگران تبريزي 5 هزار تومان بود و براي هواداران اصفهاني 3 هزار تومان. عليرضا جهانشاهي، دبير هيئت فوتبال اصفهان درباره علت اين اختلاف قيمت گفت: صندلي هايي که براي هواداران ميهمان در نظر گرفته شده درجه يک و مبلمان شده و به همين دليل گران تر است.


*90 در دربي نزد زلزله زدگان رفت


برنامه 90 در يک حرکت زيبا 3 شهريور و روزي که ديدار پرسپوليس و استقلال برگزار شد نزد زلزله زدگان آذربايجان شرقي رفت و دربي را همراه مردم آنجا تماشا کرد. گزارش‌هايي نيز از علاقه مردم به تراکتورسازي پخش شد.


*انتقادهاي تند افشاريان از کميته داوران و عسگري


خداداد افشاريان که به عنوان کارشناس داوري در برنامه 90 حضور داشت با انتقاد از عملکرد کميته داوران نسبت به انتخاب داوران و ناظران گفت: از زماني که ليگ آغاز شده فقط يک بار ناظر بوده ام. با تمام احترامي که براي عسگري قائل هستم اما کساني که به او مشورت مي دهند وي را به بيراهه مي برند. عسگري فقط دوستان خود را به کار مي گيرد. کار کردن با او بسيار سخت و دشوار است. عسگري به گونه اي رفتار کرده که بزرگان از اين داوري فرار کرده اند.


وي با اشاره به انتخاب ناصحيح ترکي به عنوان داوري که دربي را قضاوت کرده، خاطرنشان کرد: اين انتخاب تف سربالايي به ساير داوران بود! در هيچ جاي دنيا چنين اتفاقي رخ نمي دهد. با اين انتخاب ها بهتر است دنبال همان داور خارجي برويم. فکر کنم کميته داوران به علت اينکه جايگاه خود را محکم تر کند اين انتخاب را کرده است. اين تيم داوري حتي براي بازيکنان و تماشاگران هم خسته کننده شده است.


مجري 90 با اشاره به قضاوت محسن قهرماني در هفته ششم براي سايپا گفت قهرماني در هفته هفتم هم براي ساپيا سوت خواهد زد که افشاريان اين امر را خلاف عرف دانست.


*از هري پاتر شدن ترکي تا استحقاق حدادي به پرسپوليسي شدن!


در قسمت 90 درجه با اشاره به داوري محسن ترکي در دربي صحنه اي به نمايش گذاشته شد که ترکي توپ را به پشت خود برد. مجري 90 پس از اين صحنه ترکي را به هري پاتر تشبيه کرد و در ادامه صحنه اي نشان داده شد که بازيکنان نيز در زمين نبودند و غيب شدند!


همچنين به قرارداد احسان حدادي، پرتابگر ديسک با پرسپوليس و ناکامي او در مسابقات اخير اشاره شد و قرار گرفتن حدادي در جايگاه يکي مانده به آخر مسابقات دايموند ليگ را نتيجه حضور او در جمع سرخ پوشان دانست.


در صحنه ديگر جواد نکونام که در دربي پيراهن محسن بنگر را پاره کرده بود به نمايش گذاشته شد و مجري برنامه با کنايه عنوان کرد اين موضوع نشان داد نکونام يک پيراهن بيشتر از بازيکنان ديگر پاره کرده است!


*پنالتي سوخته پرسپوليس و تمارض نيلسون


خداداد افشاريان صحنه اي که جواد نکونام پيراهن بنگر را پاره کرد پنالتي و نکونام را مستحق کارت زرد دانست.


در ادامه صحنه اي مربوط به اتلاف وقت نيلسون دروازه بان پرسپوليس به نمايش گذاشته شد. در اين صحنه سيدجلال حسيني مدافع سرخ پوشان به علت اينکه پرسپوليس 10 نفره شده بود و بنگر در بيرون از زمين پيراهن خود را درست مي کرد به نيلسون گفت خود را روي زمين بيندازد!


در بررسي هايي که برنامه 90 انجام داده بود وقت تلف شده دربي در نيمه دوم حدود 12 دقيقه بود که داور تنها 5 دقيقه اعلام کرد.


*پيشنهاد مديرعامل پرسپوليس: ما را تا آخر فصل محروم کنيد!


در ادامه برنامه محمد رويانيان، مديرعامل باشگاه پرسپوليس پشت خط آمد و درباره حکم کميته انضباطي مبني بر تخلفات هواداران اين تيم در ديدار با صبا و اعمال محروميت تعليقي گفت: نمي دانم چه بگويم. بايد در صدور راي عدالت داشت. پيشنهاد مي کنم تماشاگران ما را تا پايان فصل محروم و جريمه تمام بازي هايمان را تعيين کنند. اگر اين چنين باشد خيلي بهتر است تا اينکه بخواهند با ما بازي کنند. بايد تعادل و عقلانيت وجود داشته باشد. چرا هميشه پرسپوليس را محروم و جريمه مي کنند؟ ما به اين راي اعتراض کرديم.


*مديرعامل پرسپوليس تماشاگران را مهمترين عامل در جذاب نشدن دربي 75 دانست.


اسماعيل حسن زاده، رئيس کميته انضباطي درباره اين راي گفت: هنوز راي قطعي صادر نشده است. خواهش مي کنم رسانه ها و مطبوعات به درستي مسائل را منعکس کنند. ما اعلام کرديم اگر اعتراضي صورت نگيرد و کميته استيناف نيز راي را قطعي اعلام کند آن يک جلسه تعليقي به اجرا در خواهد آمد.


وي در پاسخ به سوال رويانيان مبني بر اينکه راي ديدار پرسپوليس و داماش چه زماني اعلام خواهد شد عنوان کرد: اين راي صادر شده و در اختيار سازمان ليگ است.


*بهروان: نکونام در زمان قانوني به استقلال پيوسته است


غلامرضا بهروان، سرپرست سازمان ليگ در خصوص برگزاري جام حذفي گفت: جلسه بسيار خوبي با کي‌روش برگزار کرديم و قرار شد با توجه به برگزاري مسابقات غرب آسيا بار ديگر براي برگزاري اين مسابقات بررسي صورت بگيرد. تصميمي مي گيريم که به نفع منافع ملي ما باشد.


وي درباره مسائلي که در خصوص حضور 4 بازيکن خارجي استقلال در دربي مطرح شده، يادآور شد: بازيکن خارجي به آن شخصي گفته مي شود که تابعيت خارجي داشته باشد بنابراين نکونام بازيکن خارجي محسوب نمي شود.


بهروان درباره اينکه گفته مي شود نکونام پس از اتمام فصل نقل و انتقالات بازيکنان ايراني به استقلال پيوسته خاطرنشان کرد: نکونام به علت اينکه در تيم هاي اروپايي بازي مي‌کرده نيازمند ITC بود. سال گذشته فصل نقل و انتقالات را براي فيفا تا 22 جولاي اعلام کرديم که نکونام هم تا اين تاريخ به استقلال پيوست و مشکلي وجود ندارد.


*يک بازيگر جاسوس استقلال شد


در ادامه برنامه با اشاره به حضور نيکي کريمي پيش از دربي در تمرين استقلال از علي کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال درباره اين موضوع سؤال شد که او در جواب گفت: احتمالا کريمي پرسپوليسي است و با حضور در تمرين استقلال مي خواهد تاکتيک هاي آنها را رو کند.


*پرسپوليس هم رتبه رئال مادريد


زماني که مجري 90 جدول ليگ برتر را اعلام مي کرد با نشان دادن رتبه پرسپوليس در رده پانزدهم گفت: رئال مادريد هم در رده پانزدهم قرار دارد.

فارسبرنامه نود,...
نویسنده : مدیر بازدید : 257 تاريخ : سه شنبه 7 شهريور 1391 ساعت: 13:02
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : نگاه فدراسیون جهانی به روسای ما چگونه است؟/ بروز نتیجه تغییرات غیر کارشناسی در کشتی آزاد بخوانید :

به گزارش خبرنگار ورزشی مشرق، سید جواد رفوگر رئیس انستیتو بین المللی کشتی که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی را در کارنامه خود دارد و به عنوان مربی نیز کنار این تیم فعالیت کرده، ارزیابی درباره اتفاقات مربوط به تیم اعزامی به لندن دارد. وی درباره زوایای مختلف نتایج و مباحث مطرح شده به گفت و گو با ما پرداخته است. متن این مصاحبه را در زیر می خوانید:

مهمترین دلیل موفقیت کشتی فرنگی تمرینات بیشتر بود
اگر مقایسه ای داشته باشیم کشتی آزاد را با چهار سال قبل، در پکن یک برنز بیشتر نداشتیم؛ ولی امسال یک نقره و 2 برنز بدست آوردیم. البته مقایسه ای با کشتی فرنگی نخواهیم داشت چراکه بحث این دو با هم کاملا متفاوت است. کشتی فرنگی بیشتر از آزاد در اردوی آمادگی بود. در کشتی آزاد، 5 تا 6 ماه که اقای خادم و همکارانش آمده اند و در این مدت جنگندگی و روش کشتی را تغییر داده بودند. در کشتی هایی که آزادکاران از خود به نمایش گذاشتند، دیدیم که خیلی خوب ظاهر شدند؛ با وجود اینکه برخی از کشتی گیران شانس کسب مدال طلا را هم داشتند.

خادم دیر به کشتی آزاد ملحق شد
حوادثی که در کشتی فرنگی روی داد، مربوط به فرآیندی حدود چهار سال است؛ اما در آزاد 5 یا 6 ماه پیش اتقاق افتاد و کادر فنی تغییر پیدا کرد. آقای بنا با شناختی که از تیم داشت، برگشت؛ اما زمان برای کادر فنی جدید آزاد خیلی کمتر بود. تیمی که از نوجوانی و جوانی در کنار هم باشند با تیمی که تازه در کنار هم جمع شده اند، خیلی فرق می کند.

نتیجه تغییر غیر کارشناسی یزدانی خرم دیده شد
به طور کلی تغییراتی که در فدراسیون کشتی انجام شد، درست نبود و ضربه اصلی را آزاد از این تغییرات بدون کارشناسی خورد. زمانی که فدراسیون یزدانی خرم برای المپیک کار می کرد، خیلی راحت تمام کادر مدیریتی را عوض کردند. این تغییرات درست و کارشناسی نبود و به نظرم اشتباه محض بود که متاسفانه این اتفاق بد افتاد. اصل قضیه تغییرات اشتباه محض بود. نباید مسئولین وزارت ورزش فدراسیونی که آزمون و خطاهای بسیاری داشته را نباید قبل از این رویداد بزرگ تغییر می داد.
 
نباید غلام رضا محمدی را از کشتی آزاد کنار می گذاشتند
زحمات غلامرضا محمدی در کشتی آزاد بر هیچ کسی پوشیده نیست. به نظرم اگر محمدی یا کاوه کنار تیم بودند و به خادم و همکارانش کمک می کردند، نتایج بهتری را کسب می کردیم. مطمئن باشید شناختی که محمدی و کاوه از تیم ملی و ملی پوشان به لحاظ روحی و اخلاقی داشتند، کمک بسیاری به آزادکاران و کادر فنی می کرد.

نتایج کشتی ها برای فدراسیون گذشته هم هست
 قهرمانی کار یکسال و شش ماه نیست. پروسه ای چهار یا پنج ساله است که می توان در آن نتیجه گرفت. نتیجه ای که در کشتی فرنگی و آزاد گرفته شده را باید به حساب گذشته ها هم بگذاریم. اگر این کار انجام نشود، حق مطلب را ادا نکرده ایم. آقای یزدانی خرم وهمکارانش با آزمون و خطاهایی که داشتند، به جای رسیده بود که باید بازدهی مثبت را می دیدیم که متاسفانه تغییرات انجام شد. اگر وزارت این تغییرات را ایجاد نمی کرد و تا بعد از المپیک دست به تغییرات نمی زد، قطعا" نتایج بهتری را در لندن شاهد می بودیم. عوض کردن تفکر ورزشکار در 5 یا 6 ماه نمی تواند مدت کافی برای ملی پوشان باشد چراکه این موضوع مدت زمان بسیاری را می طلبد تا به نتیجه ای مطلبوب برسد.

تقوی و یزدانی دور از انتظار
به نظر شخصی من، یزدانی و تقوی اصلا" در حد و نام خود ظاهر نشدند. با توجه به پیش بینی ها و توقعات به حقی که اکثر قریب به اتفاق کارشناسان در مورد این دو ملی پوش داشتند؛ امات این 2 کشتی گیر هیچ کار یا هنری که از آنها انتظار می رفت را روی تشک از خود به نمایش نگذاشتند و بسیار ضعیف نشان دادند.

در المپیک از آنهایی که کمتر انتظار می رود، بهترین  نتیجه را می گیرند
جذابیت تورنمنت بزرگی چون المپیک در همین است که کشتی گیران بزرگ در آن موفق نمی شوند و در انتهای جدول قرار می گیرند و کشتی گیرانی هم که از آنها انتظار کمتری می رود، نتایج درخشانی کسب می کنند و در بالای جدول می ایستند. به نظر بنده کشتی گیرانی که کمتر شناخته شده اند، بهتر نتیجه می گیرند؛ به خاطر اینکه حریفان از انها کمتر شناخت دارند. فیلم مسابقات آنها کمتر در دسترس است و در صحنه های بین المللی کمتر حضور داشته اند. آن طور که روی کشتی گیران طراز اول حساب می شود، روی آنها حساب نمی شود و کمتر روی نقاط قوت آنها آنالیز می شود. کشتی گیری مثل مصطفی جوکار در حالی قهرمان جهان شد که کمتر رقیبی از او احساس خطر می کرد و حتی قرعه ای هم که نصیبش شد، خوب بود و قهرمان جهان شد.

در ارتباط خود با فدراسیون جهانی کشتی ضعف داریم
همیشه از اینکه در فدراسیون جهانی جایگاه نداریم، ضربه خورده ایم. در گذشته کرسی هایی در فدراسیون جهانی داشتیم؛ اما متاسفانه با مدیریت اشتباهمان آنها را از دست داده ایم. این قضیه برمی گردد به اینکه اصلا لابی نمی کنیم. برای این موضوع باید با دنیای کشتی ارتباط بیشتری برقرار کنیم؛ یعنی با کشورهایی که در این رشته فعال هستند ارتباط بیشتری داشته باشیم. کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون کشتی اگر یک نماینده ای را می خواهند معرفی کنند، باید از او حمایت بسیاری داشته باشند. حمایتی که از امیررضا خادم شد، درست نبود و در اندازه های ایشان نبود. در آخرین مصاحبه هم که مارتینتی داشت، عنوان کرد باید با دنیا ارتباط داشته باشیم. بالاخره در لابی همه چیز وجود دارد. یک جاهای حتی لازم نیست بخواهیم پول هم خرج کنبم و اگر ارتباط خوبی با سایر کشورها داشته باشیم می توانیم در مجامع بین المللی موفق باشیم.

فدراسیون های جهانی روی صحبت های روسای فدراسیون ما حساب باز نمی کند
نوع برخوردی که با فدراسیون یزدانی خرم شد، کارشناسی و اصولی نبود و ضربه آن را در انتخابات فدراسیون جهانی خوردیم. فدراسیون جهانی از رییس آن گرفته تا کارمندانش تا می آیند که با مسئولین فدراسیون ما کار کنند، در کمال تعجب می بینند که آن تیم کنار می رود. از سویی، فدراسیون جهانی روی کشور ما حساب نمی کند و روی صحبت های ما هم هیچ حسابی باز نمی کند چون روسای فدراسیون ما استمراری در کار خود ندارند.

عملکرد کشتی در المپیک,...
نویسنده : مدیر بازدید : 338 تاريخ : دوشنبه 23 مرداد 1391 ساعت: 19:40
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : باور نمی‎کنم بدون مدال باز می‎گردم/ کسی قهرمان شد که شکستش داده بودم بخوانید :

رضا یزدانی در گفتگو با مهر:
باور نمی‎کنم بدون مدال باز می‎گردم/ کسی قهرمان شد که شکستش داده بودم
ملی‎پوش وزن 96 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان که به دلیل آسیب دیدگی رقابت‎های خود در روز پایانی بازی‎های المپیک لندن را نیمه تمام گذاشت، گفت: برایم قابل هضم نیست که تا لندن رفته باشم، در المپیک شرکت کرده باشم و حالا بدون مدال به ایران بازگردم.

رضا یزدانی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تاکید بر اینکه مصدومیتی که در بازی‎های المپیک لندن گریبانگیرش شد، بزرگترین بدشانسی زندگی‎اش بوده است، در مورد روند مبارزات خود در این بازی‎ها توضیح داد و اظهارداشت: شرایط قرعه کشی بازی‎ها اصلا برای ما خوب نبود چون من بعد از استراحت در دور نخست باید با کسی کشتی می‌‎گرفتم که سخت‎ترین رقیبم محسوب می‎شد.

وی تاکید کرد: "عبدالسلام گادیسوف" از روسیه اولین و سخت‎ترین حریف من در بازی‏ها بود. این کشتی گیر روس پدیده وزن 96 کیلوگرم است که مقابل خیلی از بزرگان المپیک پیروز شده بود. در مبارزه‏ای که با او داشتم، به لحاظ بدنی فشار خیلی زیادی را تحمل کردم اما پیروز شدم. این پیروزی خیلی ارزشمند بود. خودم با این پیروزی به مدال طلا امیدوارتر شدم.

کشتی گیر آزادکار وزن 96 کیلوگرم کشورمان با اشاره به اینکه در مرحله سوم با حریفی از قرقیزستان مبارزه کرد، گفت: بعد از اینکه تایم اول این مبارزه را واگذار کردم، در تایم دوم خیلی تلاش کردم تا نتیجه را تغییر دهم. در همین تایم بود که از ناحیه زانو احساس درد بدی کردم اما به هر طریقی بود آن را تحمل کردم تا بتوانم پیروز شوم به مرحله نیمه نهایی برسم.

یزدانی با تاکید بر اینکه در مرحله نیمه نهایی و در مصاف با کشتی گیر اوکراینی آسیب دیدگی‎اش تشدید شد، خاطرنشان کرد: هنوز 20 ثانیه از مبارزه نگذشته بود که هنگام دور زدن روی تشک کاملا آسیب دیدم طوری که نمی‏توانستم کشتی را ادامه دهم چون رباط صلیبی‏ام پاره شده بود.

"چرا با وجود این شرایط اصرار داشتید مبارزه با  والری آندریتسوف از اوکراین را ادامه دهید؟"، این کشتی گیر در پاسخ به این پرسش مهر گفت: برایم قابل هضم نبود که تا لندن آمده باشم اما مدال المپیک را نگیرم. به خصوص اینکه رقبای اصلی‌ام را شکست داده بودم. من در طول تمرینات فقط به مدال طلا فکر می‏کردم. برایم خیلی سخت بود که حتی مدال نگیرم.

وی یادآور شد: من شرمنده مردم شدم هرچند کشتی آمریکایی قهرمان المپیک در این وزن (96 کیلوگرم) شد که من او را در رقابت‌های جام جهانی شکست داده بود. خیلی سخت است رقیبان اصلی‏ات را شکست بدهی اما مدال نگیری. 

آزادکار مصدوم ایران در پاسخ به این پرسش که "آسیب دیدگی شما ناشی از مشکل و مصدومیت قدیمی بود یا اینکه در جریان رقابت‎ها ایجاد شد؟"، تصریح کرد: بخشی از مصدومیتم قدیمی بود اما آنچه مشکل ساز شد، پارگی رباط صلیبی بود که در مرحله نیمه نهایی و خیلی ناگهانی اتفاق افتاد. من از کشتی دوم احساس درد داشتم اما تحمل کردم. در کشتی سوم بود که مشکل اصلی ایجاد شد. دوست داشتم کارم را ادامه می‎دادم اما واقعا غیرممکن بود.

وی ادامه داد: باور نمی‏کنم که بدون مدال به ایران باز می‎گردم چون فقط برای مدال المپیک آنهم به رنگ طلا تمرین کرده بود. البته گرفتن مدال و شاد کردن ملت ایران و جامعه کشتی لیاقت می‏خواهد. شاید من این لیاقت را نداشتم که اینگونه شرمنده شدم.

"حتما از حالا به المپیک آتی هستید؟"، کشتی گیر وزن 96 کیلوگرم ایران در پاسخ به این پرسش پایانی مهر گفت: حالا به چیزی فکر نمی‏کنم جز اینکه زودتر پای آسیب دیده‏ام را جراحی کنم و بتوانم به تمرینات بازگردم.

رضا یزدانی,...
نویسنده : مدیر بازدید : 290 تاريخ : دوشنبه 23 مرداد 1391 ساعت: 19:28
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : تاریخچه حضور ایران در المپیکها بخوانید :

 

 


چهاردهمین دوره :

 1948 - لندن (انگلستان)

تعداد ورزشکاران ایران: 38 تن، ‌تیراندازی (3) مشت زنی (9) وزنه برداری (5) کشتی آزاد (8) تیم ملی بسکتبال (12) ژیمناستیک (1)
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- بسکتبال: با 5 باخت و یک برد، در میان 23 کشور پانزدهم شد.
- کشتی آزاد: منصور رئیسی (چهارم)، عباس زندی (هفتم مشترک)، ابوالقاسم سخدری (پنجم مشترک). عنوان تیمی: نهم.
- وزنه برداری: جعفر سلماسی (مدال برنز)، محمود نامجو (پنجم- شکستن رکورد دو ضرب جهان).
- نتیجه: ایران با کسب یک مدال برنز در رده آخر کشورهای دریافت کننده مدال (سی و چهارم) قرار گرفت.

پانزدهمین دوره :

 

 

 

1952 - هلسینکی (فنلاند)

بیستمین دوره:تعداد ورزشکاران ایران: 22 تن، کشتی آزاد (8) وزنه برداری (7) مشت زنی (6) دوومیدانی (1)
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- کشتی آزاد: محمود ملاقاسمی (مدال برنز)، مهدی یعقوبی (هشتم مشترک)، ناصر گیوه‌چی (مدال نقره)، جهانبخت توفیق (مدال برنز)، عبدالله مجتبوی (مدال برنز)، غلامرضا تختی (مدال نقره)، عباس زندی (پنجم). عنوان تیمی: سوم .
- وزنه برداری: محمود نامجو (مدال نقره)، علی میرزایی (مدال برنز)، محسن عدل طباطبایی (هشتم)، حسن فردوس (پنجم)، جلال منصوری (هشتم)، محمدحسن رهنوردی (چهارم)، فیروز برهان (پنجم). عنوان تیمی: سوم.
- نتیجه: ایران با کسب 3 مدال نقره و 4 مدال برنز در رده سی ام جای گرفت.

 شانزدهمین دوره:

1956 - ملبورن (استرالیا)

تعداد ورزشکاران ایران: 17 تن، کشتی آزاد (8) وزنه برداری (7) دوومیدانی (2)
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- کشتی آزاد: محمدعلی خجسته‌پور (نقره)، مهدی یعقوبی (نقره)، ناصر گیوه‌چی (ششم مشترک)، امامعلی حبیبی (طلا)، نبی سروری (چهارم مشترک)، عباس زندی (هفتم مشترک)، غلامرضا تختی (طلا). عنوان تیمی: سوم.
- وزنه برداری: محمود نامجو (برنز)، هنریک تمرز (پنجم)، ابراهیم پیروی (هفتم)، جلال منصوری (چهارم)، فیروز پژمان (چهارم). عنوان تیمی: سوم.
- دوومیدانی: نجم‌الدین فارابی (با 5103 امتیاز، چهاردهم).
- نتیجه: ایران با کسب 2 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز در رده بندی نهایی، چهاردهم شد.

هفدهمین دوره:

1960 - رم (ایتالیا)

تعداد ورزشکاران ایران: 25 تن، مشت زنی (4) دوومیدانی (1) کشتی آزاد (8) کشتی فرنگی (4) وزنه برداری (7) تیراندازی (1(
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- کشتی آزاد: محمدابراهیم سیف پور (برنز)، مهدی یعقوبی (هفتم)، مصطفی تاجیک (چهارم مشترک)، محمدخادم ازغدی (هشتم)، امامعلی حبیبی (چهارم مشترک)، غلامرضا تختی (نقره). عنوان تیمی: پنجم.
- کشتی فرنگی: محمد پذیرایی (برنز)، حسین ملاقاسمی (ششم مشترک).
- وزنه برداری: اسماعیل علم خواه (برنز)، محمد عامی تهرانی (ششم)، هنریک تمرز (چهاردهم)، امیری منگشتی (دهم).
- نتیجه: ایران با کسب یک مدال نقره و سه مدال برنز در رده بیست و هشتم جای گرفت.

هجدهمین دوره:

1964 - توکیو (ژاپن)

تعداد ورزشکاران ایران: 58 تن، دوومیدانی (8) دوچرخه سواری (4) مشت زنی (1) شنا(1) شیرجه (1) ژیمناستیک (2) فوتبال (18) تیراندازی (4) کشتی آزاد (7) کشتی فرنگی (5) شمشیربازی (4)
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- کشتی آزاد: اکبر حیدری (برنز)، عبدالله خدابنده (هشتم)، عبدالله موحد (پنجم)، محمدعلی صنعتکاران (برنز)، منصور مهدی زاده (چهارم)، غلامرضا تختی (چهارم). عنوان تیمی: پنجم.
- کشتی فرنگی: رسول میرمالک (ششم)، اصغر ذوقیان (هفتم مشترک).
- وزنه برداری: رجبی اسلامی (دهم)، پرویز جلایر (هفتم).
- نتیجه: ایران با دریافت 2 مدال برنز در رده بندی نهایی، سی و پنجم شد.

نوزدهمین دوره:

1968 - مکزیکو (مکزیک)


تعداد ورزشکاران ایران: 14 تن، دوومیدانی (1) وزنه برداری (4) کشتی آزاد (8) کشتی فرنگی (1)
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- کشتی آزاد: ابوطالب طالبی (برنز)، شمس‌الدین سیدعباسی (برنز)، عبدالله موحد (طلا)، علی محمد مومنی (چهارم). مقام تیمی: ششم.
- وزنه برداری: محمد نصیری (طلا)، پرویز جلایر (نقره)، نصرالله دهنوی (ششم). مقام تیمی: چهارم.
- نتیجه: ایران با کسب 2 مدال طلا، یک نقره و دو برنز در رده بندی نهایی، نوزدهم شد.

بیستمین دوره:

1972 - مونیخ (آلمان غربی)

تعداد ورزشکاران ایران: 51 تن، کشتی آزاد (10) مشت زنی (5) فوتبال (19) کشتی فرنگی (5) دوچرخه سواری (4) وزنه برداری (3) دوومیدانی (3) شمشیربازی (2)
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- وزنه برداری: محمد نصیری (نقره)، نصرالله دهنوی (پنجم). عنوان تیمی: ششم.
- کشتی آزاد: ابراهیم جوادی (برنز)، رمضان خدر (هفتم)، منصور برزگر (پنجم مشترک). مقام تیمی: ششم.
- کشتی فرنگی: رحیم علی آبادی (نقره).
- نتیجه: ایران با دریافت 2 مدال نقره و یک برنز در رده بیست و هشتم جای گرفت.

بیست و یکمین دوره:

1976 - مونترال (کانادا)

تعداد ورزشکاران ایران: 88 تن، فوتبال (19) تیراندازی (4) شمشیربازی (13) مشت زنی (6) دوچرخه سواری (7) وزنه برداری (7) واترپلو (11) دوومیدانی (4) کشتی آزاد (10) کشتی فرنگی (7)
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- کشتی آزاد: منصور برزگر (نقره)، محسن فره وشی (چهارم)، رمضان خدر (پنجم).
- وزنه برداری: محمد نصیری (برنز).
- کشتی فرنگی: مرادعلی شیرانی (ششم).
- نتیجه: ایران با کسب یک مدال نقره و یک برنز در رده بندی نهایی، سی و سوم شد.

بیست و چهارمین دوره:

1988 - سئول (کره‌جنوبی)

تعداد ورزشکاران ایران: 27 تن، کشتی آزاد(8)، کشتی فرنگی (7)، دوچرخه‌سواری(7)، دو ماراتن(1) تکواندو (غیررسمی - 4)
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- کشتی آزاد: عسکری محمدیان (نقره)، اکبر فلاح (چهارم)، آیت واگذاری (ششم)، عنوان تیمی: نهم.
- نتیجه: کاروان ایران با کسب یک مدال نقره همراه با کشورهای کاستاریکا، شیلی، سنگال، جزایر ویرجین، جزایر آنتیل، پرو و اندونزی در رده سی‌وششم قرار گرفت.

بیست و پنجمین دوره:

1992 -  بارسلونا (اسپانیا)

تعداد ورزشکاران ایران: 40 تن، کشتی آزاد (10)، کشتی فرنگی (6)، دوچرخه‌سواری (7)، مشت زنی (6)، وزنه‌برداری (5)، دوومیدانی (2)، تنیس‌روی میز (1)، تکواندو (3)
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- کشتی آزاد: عسکری محمدیان (نقره)، امیررضا خادم (برنز)، رسول خادم(برنز)، علی اکبرنژاد (چهارم)، ایوب بنی‌نصرت(پنجم). عنوان تیمی: سوم
- کشتی فرنگی: رضا سیم‌خواه (ششم)، عبدالله چمن‌گلی (ششم)، حسن بایک (پنجم). عنوان تیمی: دوازدهم.
- نتیجه: ایران با یک مدال نقره و دو برنز به همراه بلژیک و کرواسی در رده چهل و چهارم قرار گرفت.

بیست و ششمین دوره:

1996 - آتلانتا (ایالات متحده)

تعداد ورزشکاران ایران: 19 تن، کشتی آزاد(9)، کشتی فرنگی(1)، مشت‌زنی(4)، تیراندازی زنان(1)، شنا(1)، دوومیدانی(1)، وزنه‌برداری(1)
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- کشتی آزاد: غلامرضا محمدی (پنجم)، محمد طلایی (ششم)، امیررضا خادم (برنز)، رسول خادم (طلا)، عباس جدیدی (نقره).
- کشتی فرنگی: احد پازاج (دوازدهم).
- نتیجه: تیم ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز در مکان چهل‌و‌سوم جای گرفت.

بیست و هفتمین دوره:

2000 - سیدنی (استرالیا)

تعداد ورزشکاران ایران: 35 تن، جودو(3)، مشت زنی(5)، دوچرخه‌سواری(2) ، تیراندازی(1)، وزنه‌برداری(6)، تکواندو(2)، دوومیدانی(1)، شنا(1)، تنیس روی میز(1)، کشتی فرنگی(3)، کشتی آزاد(8)، سوارکاری(1)، قایقرانی(1)
نتایج کاروان ورزشی ایران:
- وزنه‌برداری: حسین رضازاده (مدال طلا)، حسین توکلی (طلا)، کوروش باقری (چهارم).
- کشتی آزاد: علیرضا دبیر (طلا)، امیررضا خادم (چهارم)، عباس جدیدی (چهارم)، علیرضا حیدری (ششم)، محمد طلایی (چهارم).
- تکواندو: هادی ساعی (برنز).
- جودو: آرش میراسماعیلی (پنجم).
- نتیجه: ایران با کسب 3 مدال طلا و یک برنز به مقام بیست و ششم دست یافت.

بیست و هشتمین دوره:

2004 - آتن (یونان)

تعداد ورزشکاران ایران: 38 تن، جودو(7)، مشت زنی(1)، دوچرخه‌سواری(4)، تیراندازی(1)، وزنه‌برداری(5)، تکواندو(2)، دوومیدانی(2)، شنا(1)، تنیس روی میز(1) ، کشتی فرنگی(6)، کشتی آزاد(7)

نتایج کاروان ورزشی ایران:
- وزنه‌برداری: حسین رضازاده (طلا)، شاهین نصیری‌نیا (چهارم).
- تکواندو: هادی ساعی (طلا)، یوسف کرمی (برنز).
- کشتی فرنگی: سجاد برزی (چهارم).
- کشتی آزاد: مسعود مصطفی جوکار (نقره)، مجید خدایی (پنجم)، علیرضا حیدری (برنز)، علیرضا رضایی (نقره).
- نتیجه: تیم ایران با کسب 2 مدال طلا، دو نقره و دو برنز در رده بیست و نهم جای گرفت.
 

بیست و نهمین دوره:
2008 - پکن (چین)

تعداد ورزشکاران ایران: 54 تن، تکواندو(3)، بسکتبال(12)، کشتی آزاد(7)، کشتی فرنگی(5)، جودو(6)،بوکس(3)، وزنه برداری(3)، شنا(1)، بدمینتون(1)، تنیس روی میز(1)،قایقرانی(2)، تیروکمان(2)، دوچرخه سواری(3)، دوومیدانی (5)

نتایج کاروان ورزشی ایران:

- تکواندو: هادی ساعی (طلا)
- بسکتبال: (یازدهم)
- کشتی آزاد: عباس دباغی(دهم)، سید مراد محمدی(برنز)، مهدی تقوی(دهم)، میثم مصطفی    جوکار(نوزدهم)، رضا یزدانی(یازدهم)، سعید ابراهیمی(دهم)، فردین معصومی(پنجم)
- کشتی فرنگی: حمید سوریان(پنجم)، علی محمدی(یازدهم)، سامان طهماسبی(یازدهم)، مسعود هاشم زاده(پانزدهم)
- جودو: علی معلومات(پنجم)، محمد رضا رودکی(پنجم)
- بوکس: مرتضی سپهوند(پنجم)
- وزنه برداری: اصغر ابراهیمی(هفتم)،محسن بیرانوند(یازدهم)، رشید شریفی(ششم)
- قایقرانی: محسن شادی در مجموع(بیست و ششم)، هما حسینی در مجموع(بیست وهشتم)
- دوچرخه سواری
مسیر جاده: حسین عسگری(پنجاه ودوم)، قادر میزبانی(هفتاد و نهم)
تایم تریل انفرادی: حسین عسگری(سی و پنجم)
- دوومیدانی:
پرتاب دیسک: احسان حدادی در مجموع(هفدهم)، عباس صمیمی در مجموع(بیست وششم)
دوی 800 متر: سجاد مرادی(نهم)
ده گانه: هادی سپهرزاد(بیست ودوم)
نتیجه:تیم ایران با کسب  یک مدال طلا و یک مدال برنز در رده پنجاه و یکم جای گرفت.

 

 

تمام مدالهای المپیکی ایران:

طلا: 11 مدال

نقره: 15مدال

برنز: 22 مدال

جمع: 48 مدال

 

ایران در المپیک,...
نویسنده : مدیر بازدید : 273 تاريخ : دوشنبه 23 مرداد 1391 ساعت: 13:51
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : جدول نهایی رده بندی المپیک 2012 بخوانید :
جدول نهایی رده بندی المپیک 2012
 
Rank by Gold Country Gold Silver Bronze Total
1 46 29 29 104
2 38 27 22 87
3 29 17 19 65
4 24 25 33 82
5 13 8 7 28
6 11 19 14 44
7 11 11 12 34
8 8 9 11 28
9 8 4 5 17
10 7 16 12 35
11 7 14 17 38
12 7 1 5 13
13 6 6 8 20
14 6 5 9 20
15 5 3 6 14
16 5 3 5 13
17 4 5 3 12
18 4 4 4 12
19 4 3 3 10
20 4 0 2 6
21 3 10 4 17
22 3 5 9 17
23 3 5 5 13
24 3 2 1 6
25 3 1 3 7
26 3 1 2 6
27 2 5 2 9
28 2 4 5 11
29 2 4 3 9
30 2 2 6 10
30 2 2 6 10
32 2 2 1 5
33 2 2 0 4
34 2 1 2 5
35 2 1 1 4
36 1 5 12 18
37 1 4 3 8
38 1 3 4 8
39 1 3 3 7
39 1 3 3 7
41 1 1 3 5
42 1 1 2 4
42 1 1 2 4
42 1 1 2 4
45 1 1 1 3
46 1 1 0 2
47 1 0 3 4
47 1 0 3 4
49 1 0 1 2
50 1 0 0 1
50 1 0 0 1
50 1 0 0 1
50 1 0 0 1
50 1 0 0 1
55 0 2 4 6
56 0 2 3 5
57 0 2 1 3
58 0 2 0 2
59 0 1 3 4
60 0 1 2 3
60 0 1 2 3
60 0 1 2 3
63 0 1 1 2
63 0 1 1 2
63 0 1 1 2
63 0 1 1 2
63 0 1 1 2
63 0 1 1 2
69 0 1 0 1
69 0 1 0 1
69 0 1 0 1
69 0 1 0 1
69 0 1 0 1
69 0 1 0 1
75 0 0 2 2
75 0 0 2 2
75 0 0 2 2
75 0 0 2 2
79 0 0 1 1
79 0 0 1 1
79 0 0 1 1
79 0 0 1 1
79 0 0 1 1
79 0 0 1 1
79 0 0 1 1

 

جدول رده بندی المپیک 2012&المپیک لندن,...
نویسنده : مدیر بازدید : 273 تاريخ : دوشنبه 23 مرداد 1391 ساعت: 13:48
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : داستان سقوط تكواندو ، قهرمانی كه ناكام شد بخوانید :

تهران - بازیهای المپیك 2012 لندن با تمام تلخی و شیرینی ها برای كاروان ورزشی ایران به پایان رسید و در این بین تكواندو كه ازپرامیدترین رشته های ورزشی ایران برای افتخار آفرینی به شمار می رفت، نتوانست انتظارات را برآورده كند.
     


به گزارش ایرنا، این نتیجه تكواندو كه ناكام ترین تیم ایران درلندن بود،جای انتقاد و سوالات زیادی دارد، چرا كه انتظار از آنان بالا و حداقل انتظار انجام مبارزاتی در نام ایران بود.

برای بررسی این موضوع باید به شانزدهم اردیبهشت ماه 1390 بازگشت. روزی فراموش نشدنی برای ورزش ایران كه تیم ملی تكواندوی كشورمان مزدسال ها تلاش و برنامه ریزی خود را گرفت و به 38سال سلطه كره ای هاپایان داد.

تكواندوی ایران كه سال ها در مسابقه های مختلف پایین تر از چشم بادامی ها قرار می گرفت با برنامه ریزی مناسب و بهره گیری از مربیان توانمند توانست در مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان، بازی های آسیایی گوانگ جو، قهرمانی جهان در كره جنوبی و جام جهانی چین به عنوان نخست دست یافته و كره ای ها را مبهوت قدرت خود كند.

همگان روز شماری می كردند تا این تیم بتواند در المپیك نیز اقتدار خود را نشان داده و از هر دو سهمیه مردان به مدال های خوش رنگ دست یابد.

یك ماه پس از قهرمانی در جهان، اتفاق عجیبی در فدراسیون تكواندو رخ داد و ' رضا مهماندوست' كه عنوان برترین مربی سال جهان و آسیا را به خود اختصاص داده بود به دلیل مشكلات پیش آمده استعفای لفطی داد و این استعفا خیلی زود و بدون بررسی های لازم از سوی رییس فدراسیون پذیرفته شد.

از همان ابتدا نیز مشخص بود كه كنار رفتن مهماندوست یك تراژدی و داستان از پیش برنامه ریزی شده است. 3 تن از افرادی كه در فدراسیون تكواندو به پولادگر بسیارنزدیك هستند و سال ها در تكواندو حضور دارند دست به كارشده و برترین مربی جهان را تحت فشار قرار دادند تا استعفا بدهد و 'فریبرز عسكری' جایگزین شود. چرا كه ادامه این افتخار آفرینی هاباهدایت مهماندوست می توانست آنها را از صحنه دور كند.

عسكری از قهرمانان به نام تكواندوی ایران است كه در تیم های باشگاهی، تیم نوجوانان و دانشجویان سابقه سرمربیگری دارد. هدایت تیم قهرمان جهان آرزوی هر مربی خواهد بود و نمی توان عسكری را به دلیل قبول این پست مورد انتقاد قرار داد، اما عملكرد وی در المپیك قابل انتقاد است.

با این وضعیت، موضوع انتقاداز عملكرد تكواندوكاران ازسوی ورزش دوستان و اهالی رشته تكواندو با افرادی است كه با تصمیمات اشتباه خود و شاید از روی تسویه حساب شخصی باعث كنار رفتن مهماندوست شدند و پس از كنار رفتن وی بارها اعلام كردند كه تكواندوی ایران باتوانایی هایی كه داردبه مربی خاصی متكی نیست.

شكی برتوان بالای تكواندوی ایران نیست امادرانتظار پاسخ مسوولان فدراسیون تكواندو هستیم تا جواب مناسبی به علاقه مندان ورزش بدهندكه چگونه قهرمان جهان در بازی های المپیك 2012 زمین گیر شدند.

این تیم با دو قهرمان و نایب قهرمان جهان راهی لندن شد. اما مبارزاتی كه انان ارائه كردند در اندازه تكواندوكاران تازه كار بود. 'یوسف كرمی' هیچ نشانی از تكواندوكار باتجربه نداشت و در دو مبارزه متوالی چهار بار با ضربات 'دولیوچگی' و 3 امتیازی حریفان مواجه شد.

شاید كاپیتان تیم ملی به فكر روزهای باشد كه به دلایل مختلف از زیر تمرینات تیم ملی فرار می كرد و كادر فنی نیز نمی توانست جلوی این مساله را بگیرد، مساله ای كه هیچگاه در دوره كادر فنی قبلی صورت نمی گرفت.

'محمد باقری معمتد'نیزباوجود رسیدن به مدال نقره، مقتدر نشان نداد و چنانچه لطف داوران و بخت و اقبال نبود بدون تردید راهی به دیدار نهایی پیدا نمی كرد.

بازیهای المپیك لندن برای تكواندوی ایران كه عنوان قهرمان جهان را دارد، به اتمام رسید و باید از هم اكنون در انتظار تصمیم صحیح و بدون غرض مسوولان این فدراسیون باشیم تا شروع موفقیت در بازی های آسیایی 2014 اینچئون و المپیك 2016 رویودوژانیرو زده شود.

تکواندو در المپیک2012,...
نویسنده : مدیر بازدید : 274 تاريخ : دوشنبه 23 مرداد 1391 ساعت: 13:30
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : پسری که پیراهن را از توپ‌جمع‌کن گرفته هم علی کریمی را دوست دارد بخوانید :

رئیس هیئت فوتبال آبادان می‌گوید فردی که پیراهن علی کریمی را از توپ‌جمع‌کن دزدیده خودش این بازیکن را دوست دارد.

شاملي درباره کیفیت نور ورزشگاه تختی آبادان اظهار داشت: اگر نور ورزشگاه تختی در جریان بازی نفت و پرسپولیس کم بود به طور حتم ناظر بازی این موضوع را به ما می گفت. با این حال برای پیگیری بهتر از مسئول ورزشگاه آزادی خواسته ام پیگیری های لازم را انجام دهد.

وی در خصوص توپ جمع کن نوجوانی که علی کریمی پیراهنش را به او اهدا کرده بود اما سپس فردی این پیراهن را با کتک از این توپ جمع کن گرفته، عنوان کرد: این خبر را بزرگ کرده اند و قضیه این طور نبوده است. فردی هم که پیراهن را برداشته پیدا کردم. او یک پسر 15 ساله و مسئول آوردن برانکارد به زمین است.

وی درباره اینکه گفته می شود فردی که پیراهن را به زور از توپ جمع کن گرفته پسر یکی از مسئولان هیئت فوتبال آبادان است، گفت: الحمدالله که من پسر به این سن و سال ندارم و پسران من هیچ کدام فوتبالی نیستند. مگر می خواهم به شما دروغ بگویم. این پسری هم که پیراهن را برداشته است می گوید من هم علی کریمی را دوست دارم. بهتر است شما هم این موضوع را بزرگ نکنید. این علاقه دو بچه به علی کریمی است و نباید بزرگ شود. کار او بد بوده که پیراهن را برداشته اما توپ جمع کن را نزده است. علی کریمی بازیکن محبوبی است و اگر بخواهد به هر کسی پیراهن هدیه بدهد باید 15 دست پیراهن با خودش ببرد.

علی کریمی,...
نویسنده : مدیر بازدید : 334 تاريخ : دوشنبه 2 مرداد 1391 ساعت: 22:24
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : بازی های هفته دوم لیگ برتر بخوانید :

مروري بر بازي هاي هفته دوم ليگ برتر فوتبال


هفته دوم ليگ برتر فوتبال سه‌شنبه شب با انجام دو بازي آغاز مي‌شود و پرسپوليس در ورزشگاه خالي از تماشاگر آزادي ميزبان فجرسپاسي خواهد بود.


  هفته دوم ليگ برتر فوتبال فردا شب (سه‌شنبه) با برگزاري دو مسابقه آغاز مي‌شود.


* پرسپوليس - فجرسپاسي؛ جنگ پيرمردها در ورزشگاه خالي


سرخپوشان بعد از کسب اولين پيروزي در گرماي طاقت‌فرساي آبادان، سه‌شنبه شب در تهران و در ورزشگاه خالي از تماشاگر آزادي به مصاف فجرسپاسي شيراز مي‌روند. پرسپوليس به حکم کميته استيناف و به دليل اتفاقات رخ داده در ديدار فصل گذشته با داماش بايد دو مسابقه بدون تماشاگر را در ورزشگاه آزادي برگزار کند. اتفاقي که قطعا خوشايند هواداران پرشور و پرشمار اين تيم نيست. البته  باشگاه پرسپوليس درخواست خود را براي بخشش به فدراسيون ارائه کرده و بايد ديد در نهايت فدراسيون حکم به بخشش هواداران پرسپوليس مي‌دهد يا خير.


مانوئل ژوزه در ديدار با نفت نشان داد که مربي بازيخواني است و با تعويض‌هاي طلايي‌اش سه امتياز حساس و مهم اولين ديدار ليگ را به هواداران تقديم کرد. ژوزه اين بار بايد بايد مقابل پير فوتبال ايران قرار بگيرد. محمود ياوري مسن‌ترين مربي ليگ برتر، هفته گذشته به برد خيره کننده 3 بر صفر برابر ذوب آهن دست پيدا کرد. شاگردان سرهنگ ياوري براي ديدار با تيم کهکشاني پرسپوليس انگيزه‌هاي فراواني دارند و مي‌دانند اگرچه در ورزشگاه آزادي تماشاگري نيست اما بينندگان تلويزيوني هنرنمايي آنها را تماشا خواهند کرد.


نبرد ياوري و ژوزه در ورزشگاه آزادي ديدني خواهد بود. اگرچه از نظر مالي، امکاناتي و بازيکن فجر و پرسپوليس قابل قياس نيستند اما بايد ديد  کدام يک از اين دو پيرمرد جسورتر هستند؛ ياوري 72 ساله يا ژوزه 65 ساله؟ جنگ پيرمردها و شاگردانشان در مستطيل سبز ديدني است.


* راه آهن - گهر زاگرس؛ هر دو به دنبال اولين برد


علي دايي و راه آهن اين فصل را هم با مساوي شروع کردند. حريف سه‌شنبه شب راه آهن يک تيم تازه ليگ برتري شده است که اگرچه مشکلات مالي فراواني دارد اما به همان اندازه هم هوادار پرشور دارد. هواداراني که هفته گذشته تاب و تحمل اولين شکست تيم‌شان را نداشتند و با هواداران ملوان درگير شدند. سه‌شنبه شب هم شايد هواداران گهر در ورزشگاه بيشتر از راه آهن باشند.


مهدي تارتار زماني دستيار علي دايي بوده و به خوبي به ويژگي‌هاي فردي و فني او آشنايي دارد. 

نماينده لرستان در اين بازي به دنبال سه امتياز است چون گهري‌ها دوست ندارند شاهد دو باخت متوالي باشند.
 


   7 ديدار ديگر هفته دوم چهارشنبه شب برگزار مي‌شود.


برنامه کامل هفته دوم ليگ برتر به شرح زير است:


سه شنبه 3/5/91 


پرسپوليس - فجر سپاسي- ورزشگاه آزادي - ساعت 22:30


راه آهن - گهر درود- ورزشگاه اکباتان - ساعت 22


چهارشنبه 4/5/91  


سايپا - استقلال- ورزشگاه آزادي - ساعت 22:30


آلومينيوم هرمزگان - داماش- ورزشگاه حليج فارس - ساعت 22


فولاد خوزستان - سپاهان- ورزشگاه تختي اهواز- ساعت 22


ذوب آهن - صباي قم- ورزشگاه فولاد شهر اصفهان- ساعت 22


مس کرمان - نفت تهران- ورزشگاه باهنر کرمان- ساعت 22


پيکان - تراکتورسازي- ورزشگاه تختي تهران- ساعت 22


ملوان - نفت آبادان- ورزشگاه تختي انزلي- ساعت 22

ورزش سه

هفته دوم لیگ برتر,...
نویسنده : مدیر بازدید : 321 تاريخ : دوشنبه 2 مرداد 1391 ساعت: 22:20
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : رئيس واعضاي کميته فني پرسپوليس منصوب شدند بخوانید :

به نقل از سايت باشگاه پرسپوليس، محمد رويانيان در اين احکام، آقايان ابراهيم آشتياني، حميد درخشان، افشين پيرواني و رضا وطنخواه را به عنوان اعضاي کميته فني منصوب کرد.

 همچنين علي پروين نيز در حکمي به عنوان رئبس کميته فني انتخاب شد.

 بر همين اساس رويانيان در احکامي ديگر ايرج پازوکي را به عنوان مدير امور پيشکسوتان باشگاه پرسپوليس و محمد جمعه‌اي را به عنوان مشاور مدير عامل منصوب کرد

پرسپولیس,...
نویسنده : مدیر بازدید : 244 تاريخ : پنجشنبه 29 تير 1391 ساعت: 14:16