درمان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

آرشیو مطالب

برچسب ها

 
این داستان باورنکردنی می توانست موضوع سناریو یک فیلم سینمایی باشد: یک زن باردار مرد، بچه اش متولد شد و او به زندگی بازگشت.
 
 

شبکه ایران: این داستان باورنکردنی می توانست موضوع سناریو یک فیلم سینمایی باشد: یک زن باردار مرد، بچه اش متولد شد و او به زندگی بازگشت.

به گزارش ABC news ، اریکا نیگرلی 32 ساله آموزگار ادبیات انگلیسی در میسوری سیتی ایالت تگزاس 9 ماهه باردار بود که سر کلاس درس از حال رفت و به زمین افتاد.

قلب اریکا از کار افتاده بود. همکارانش با یک دستگاه شوک قلبی تلاش کردند تا رسیدن ماموران امداد او را به زندگی بازگردانند.

اریکا به بیمارستان انتقال یافت و پزشکان فورا با سزارین نوزاد دختر او را به دنیا آوردند. هنگم سزارین قلب اریکا هنوز نمی تپید و عمل به عنوان یک جراحی پس از مرگ تلقی شد.

پس از تولد بچه ، پزشکان در آخرین تلاش خود بار دیگر سعی کردند مادر را به زندگی بازگردانند. این کار پزشکان بیمارستان موفقیت آمیز بود و قلب اریکا دوباره به تپش افتاد.

پزشکان وی برای مدت پنج روز به طور مصنوعی به حالت کما در آوردند. اریکا از یک نارسایی قلبی که تشخیص داده نشده بود، رنج می برد.

این مادر خوش اقبال که به لطف مهارت و وظیفه شناسی پزشکان زندگی دوباره یافت، می گوید: حتی واژه قدرشناسی نمی تواند گویای زحماتی باشد که پزشکان و همکارانم برای من ، بچه و شوهرم انجام دادند.

وی در مراسم تقدیری که هفته جاری در شورای شهرداری میسوری سیتی برای همکاران اریکا و پزشکان برگزار شد، می افزاید: هنگام وقوع این حادثه سر کلاس احساس ضعف شدید کرده و سرم را خم کردم و پس از آن دیگر چیزی به یادم نمی آید.

به گزارش ABC news ، نوزاد دختر که نامش را الاینا گذاشته اند اکنون سه ماهه بوده و حدود سه کیلو وزن دارد. نوزاد هنوز به اکسیژن نیاز داشته اما پزشکان اطمینان می دهند که الاینا به زودی سلامت کامل خود را خواهد یافت.

 ناتان شوهر اریکا می گوید: ما بسیار خوشبخت هستیم. دختر کوچولوی فوق العاده ای داریم و همسرم نیز دوباره به زندگی بازگشته و سلامت کامل خود را بازیافته است.


 
این مادر خوش اقبال که به لطف مهارت و وظیفه شناسی پزشکان زندگی دوباره یافت، می گوید: حتی واژه قدرشناسی نمی تواند گویای زحماتی باشد که پزشکان و همکارانم برای من ، بچه و شوهرم  انجام دادند.
وی در مراسم تقدیری که هفته جاری در شورای شهرداری میسوری سیتی برای همکاران اریکا و پزشکان برگزار شد، می افزاید: هنگام وقوع این حادثه سر کلاس احساس ضعف شدید کرده و سرم را خم کردم و پس از آن دیگر چیزی به یادم نمی آید.
به گزارش ABC news ، نوزاد دختر که نامش را الاینا گذاشته اند اکنون سه ماهه بوده و حدود سه کیلو وزن دارد. نوزاد هنوز به اکسیژن نیاز داشته اما پزشکان اطمینان می دهند که الاینا به زودی سلامت کامل خود را خواهد یافت.

نویسنده : مدیر بازدید : 475 تاريخ : چهارشنبه 8 خرداد 1392 ساعت: 21:59
برچسب‌ها : زنده شدن زن مرده,

محمد‌حسن طریقت منفرد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با سیاست وزارت بهداشت مبنی بر ترویج فرزند‌آوری در خانواده‌ها افزود: ما وظیفه‌ای که در زمینه تنظیم خانواده داریم یک وظیفه ملی است و روش آن را بزرگان برایمان تعیین می‌کنند.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت تابع حرفی است که قانون و توصیه‌های ارکان نظام آن را تعیین می‌کند و ما به شدت آنها را دنبال می‌کنیم.

وزیر بهداشت گفت: دنیا به این نتیجه رسیده، تصمیمی که برای کنترل جمعیت در سطح جهان گرفته شده بود درست نیست و حداقل در کشورهایی که دستشان به دهنشان می‌رسد سیاست مناسبی نبوده است.

طریقت منفرد تصریح کرد: دنیا به سمت افزایش جمعیت پیش می‌رود و فقط ما نیستیم که این سیاست را دنبال می‌کنیم.

وی در پاسخ به اینکه توصیه وزارت بهداشت به 5 تا 6 فرزند در هر خانواده آنها را با توجه به شرایط معیشتی در تنگنا قرار نمی‌دهد، گفت: خانواده‌ها هیچ وقت به دستورالعمل و بخشنامه در این زمینه عمل نمی‌کنند و افراد بر اساس سلیقه خودشان عمل می‌کنند بنابراین وزارت بهداشت فقط توصیه‌های خود را در این زمینه اعلام کرده است.

وزیر بهداشت گفت: بعضی وقت‌ها ما فکر می‌کنیم کنترل جمعیت در کشورهایی که وضع اقتصادی مطلوب‌تری دارند به نفعشان باشد اما امروز سازمان جهانی بهداشت و همان کشورها تشویق‌های زیادی را برای افزایش فرزند در نظر گرفته‌اند.

طریقت منفرد ادامه داد: دنیای پیش‌رو به وضعیتی وارد شده که شاهد افزایش سالمندی،کاهش نسل‌ها و اختلال در اقتصاد است.

وی تصریح کرد: این مسائل جهانی هستند و ما هم به همین دلیل تصمیم داریم کاری را که برای کشور خیر است در برنامه‌های خود قرار دهیم

نویسنده : مدیر بازدید : 295 تاريخ : يکشنبه 22 ارديبهشت 1392 ساعت: 15:13
برچسب‌ها : کنترل جمعیت,

معاون فنی مرکز توسعه شبکه و ارتقای سلامت وزارت بهداشت از فعال شدن سامانه ثبت نام از مردم در برنامه پزشک خانواده به نشانیwww.1590.ir خبر داد.
به گزارش رجانيوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ دکتر سید رضا مظهری افزود: اقدام سرپرست خانوار برای ثبت‌نام در برنامه پزشک خانواده و انتخاب پزشک کافی است و لزومی ندارد تک‌تک اعضای خانوار برای ثبت‌نام اقدام کنند.
 
وی بر لزوم ثبت صحیح اطلاعات هویتی و شماره تلفن‌های همراه مردم در این سامانه تاکید و اضافه کرد: سرپرست خانوار می‌تواند پس از کامل کردن ثبت نام خود در پایگاه www.1590.ir، با باز کردن صفحات مربوط در این سامانه، برای ثبت دیگر اعضای خانوار و همچنین انتخاب پزشک خانواده اقدام کند.
 
معاون فنی مرکز مدیریت توسعه شبکه وزارت بهداشت با پیشنهاد این که اعضای خانواده به صورت مشترک یک پزشک را به عنوان پزشک خانواده خود انتخاب کنند، گفت: پس از این که سرپرست خانوار محل سکونت را در سایت مربوط تعیین کرد، صفحه مربوط به پزشکان خانواده آن شهر باز می شود و در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. در این زمینه نیز توصیه می‌شود افراد نزدیک‌ترین مطب به محل سکونت را به عنوان پزشک خانواده خود انتخاب کنند.
 
مظهری با بیان این که تعداد زیادی از پزشکان درخواست شرکت در برنامه پزشک خانواده تهران را داشته‌اند، افزود: تا این لحظه1157پزشک برای شرکت در برنامه پزشک خانواده در تهران ثبت‌نام کرده‌اند که این تعداد در حال افزایش است بنابراین اسامی پزشکان خانواده در پایگاه www.1590.ir در هر شهرستان و از جمله تهران همچنان در حال اضافه شدن است.
 
وی اضافه کرد: به این ترتیب اگر نام پزشک مورد نظر در سامانه www.1590.ir وجود نداشت، آن فرد می‌تواند ثبت نام خود را انجام دهد و برای انتخاب پزشک خانواده خود تا زمان اضافه شدن نام پزشک مورد نظر منتظر بماند.
 
مظهری گفت: در سامانه www.1590.ir پوشه ای به صورت اختصاصی برای هر خانوار در نظر گرفته می‌شود که افراد می‌توانند از این طریق با پزشک خانواده خود در ارتباط باشند، پیام‌ها، پرسش‌ها و شکایات احتمالی خود را به سوپروایزرهای شهرستانی و ملی انتقال دهند و پاسخ لازم را نیز دریافت کنند.
 
وی افزود: پزشک خانواده نیز به صورت موردی اگر کاری با افراد تحت پوشش خود داشته باشد، می‌تواند از این طریق با آنها ارتباط برقرار کند. در مجموع علاوه بر راه‌اندازی سامانه پیام‌کوتاه و انتقال اطلاعات از این طریق، افراد می‌توانند از طریق پوشه الکترونیکی نیز اطلاعات لازم را دریافت کنند.
 
معاون فنی مرکز توسعه شبکه و ارتقای سلامت وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: به محض این که ثبت‌نام افراد در برنامه پزشک خانواده قطعی شود، پوشه الکترونیکی اختصاصی آن خانوار نیز فعال می‌شود.
 

نویسنده : مدیر بازدید : 412 تاريخ : سه شنبه 14 شهريور 1391 ساعت: 19:58

خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه طرح پزشک خانواده در راستای عدالت محوری و گسترش عادلانه خدمات درمانی برای تمام اقشار جامعه اجرا می‌شود، گفت: برخی از درآمد ماهی 200 میلیون نمی‌گذرند.
 

 به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمدرضا رحیمی بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح طرح ملی پزشک خانواده شهری فارس به عنوان نخستین استان اجرا کننده این طرح در کشور اظهار داشت: طبیعی است که این کار بزرگ مخالف نیز داشته باشد و این افراد اقلیتی هستند که یا گرفتار جهل هستند و یا منافعی دارند که به خطر می‌افتد.

 وی تصریح کرد: آنها که 150 تا 200 میلیون درآمد دارند و مالیاتی نیز پرداخت نمی‌کنند و یا کمتر از مقدار متناسب پرداخت می‌کنند از اجرای این طرح نگران هستند.

 رحیمی ادامه داد: قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و مسکن مهر نیز مخالفانی داشت اما دولت اجرای این طرح‌های بزرگ را پذیرفت و از تهمت‌ها و تخریب‌ها نهراسید.

 معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: مسکن در سبد تورم 30 تا 33 درصد سهم دارد چرا که برخی می‌خواهند در شهرها به قیمت خون مردم از فروش مسکن سود کنند و با ساخت 6 هزار مسکن مهر خیالات آنها نقش بر آب می‌شود.

 وی اضافه کرد: ما مسئول هستیم به مردم خدمت کنیم چرا که شان مردم ایران بسیار فراتر از این است و خدمتگزاران مردم نیز تنها به منافع گروهی اندک نمی‌اندیشند بلکه به منفعت عمومی مردم فکر می‌کنند.

 رحیمی تصریح کرد: هر جا سر و صدایی هست و مخالفتی وجود دارد مطمئن باشید که نعره‌زنندگان کسانی هستند که منافعشان در خطر است.

 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کسی که ادعای دفاع از مظلومان و مستضعفان دارد در تهران مالک 21 آپارتمان است و مردم مطمئن باشند که دولت این مسائل را رصد می‌کند و اجازه نمی‌دهد حق مردم پایمال شود.

 به گفته وی، طرح پزشک خانواده در تمام استان‌ها آغاز شده اما هیچ‌کدام آغاز شکوهمند و روند دقیق اجرایی استان فارس را نداشتند.

 رحیمی تصریح کرد: بسیاری از کشورهای اروپایی 70 سال پیش چنین طرحی را اجرا کردند و امروز از نظر شاخص‌های بهداشتی وضعیت بسیار خوبی دارند چرا که هدف آن تامین آسایش و سلامت شهروندان و توسعه خدمات است.

 وی اضافه کرد: پیش از این طرح مردم برای مراجعه به پزشک دچار سردرگمی شده و از افراد بدون صلاحیت در مورد مجرب بودن این یا آن پزشک مشورت می‌خواستند در حالی که در این طرح پزشک خانواده با هزینه کمتر افراد را درمان کرده یا به متخصص ذی‌صلاح معرفی می‌کند.

 بالابردن سن امید به زندگی تا مرز 78 سال و ارتقای شاخص‌های بهداشت و سلامت از مواردی بود که رحیمی ذیل خدمات گسترده در بخش بهداشت و درمان به آن اشاره کرد.

 احیای طب ایرانی و تشکیل سازمان طب ایرانی و جایگزینی بسیاری از داروهای شیمیایی با داروهای سنتی که عوارض کمتری دارند دیگر طرحی بود که رحیمی آن را از اقدامات ارزشمند وزارت بهداشت و درمان دانست و گفت: خانم دستجردی نشان داد بانوان ایرانی لایق و شایسته هستند و می‌توانند منشأ اثر باشند.

 در این مراسم تمبر افتتاح طرح ملی پزشک خانواده شهری استان فارس به عنوان نخستین استان اجرا کننده در کشور با 12 هزار نسخه به طور نمادین رونمایی شد.

 همچنین طرح پزشک خانواده از طریق ویدئو کنفرانس در 7 مرکز جهرم، فراشبند، آباده، اقلید، فیروزآباد، سپیدان و شیراز به طور همزمان افتتاح شد.

 به گزارش فارس، با اجرای طرح پزشک خانواده مراجعه مستقیم به متخصصان و فوق تخصص‌ها بنا بر تبلیغات و شهرت جای خود را به ارجاع از طرف پزشک خانواده داده و ضمن کاهش هزینه‌های مردم نوبت‌دهی چند ماهه و برخی مسائل مانند زیرمیزی از میان می‌رود.

نویسنده : مدیر بازدید : 296 تاريخ : شنبه 24 تير 1391 ساعت: 20:49
برچسب‌ها : پزشک خانوده,رحیمی,
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123