لیگ برتر فوتبال92-91

ساخت وبلاگ
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : ضرغامی:رقم‌ نجومي بابت فوتبال پرداخت نمی‌كنيم بخوانید :

ضرغامي در پاسخ به پرسش ايسنا، درباره‌ي پخش بازي‌هاي فوتبال و عدم خريد برخي بازي‌ها ملي توسط سازمان صداوسيما، گفت: هر بازي قيمتي دارد. خيلي از اوقات رسانه ملي بيش از قيمتي كه بايد براي يك بازي پرداخت كند، پرداخت مي‌كند. اما ممكن است در ادامه دلال‌هايي بخواهند از جيب ملت‌ و بيت‌المال مبالغي بيشتر از چيزي كه حقشان است مطالبه كنند. بودجه‌ي صدا وسيما بودجه دولتي و بيت‌المال است و صداوسيما حق ندارد رقمي چندين برابر و حتي چندين ده برابر نسبت به قيمت واقعي يك بازي پرداخت كند. ما اجازه‌ي چنين كاري را به لحاظ قانوني و شرعي نداريم.
او ادامه داد: متاسفانه بعضي از افراد در داخل به گونه‌اي برخورد مي‌كنند كه آنهايي كه در خارج از كشور هستند فكر مي‌كنند حتما اين بازي بايد پخش شود؛ بنابراين يك بازي كه قيمتش مي‌تواند پنج ميليون باشد با فضاسازي برخي دوستان و همكاران رسانه‌يي ممكن است به 100 ميليون تومان و با يك فضاسازي ديگر به 10 ميليارد تومان برسد. اين كه رسانه‌ها، بدون اطلاع، جاهلانه و ناشيانه به اين مساله دامن مي‌زنند باعث مي‌شود يك دلال 10 برابر قيمتي كه ارزش يك بازي است را اعلام كند.
 
ضرغامي خطاب به رسانه‌ها نيز گفت: رسانه متعهد بايد اين مساله را تجزيه و تحليل كند و شما بايد از ما بخواهيد كه رقم‌هاي بسيار نجومي را كه اصلا شايسته يك بازي نيست پرداخت نكنيم.

رقم نجومی فوتبال,...
نویسنده : مدیر بازدید : 343 تاريخ : چهارشنبه 5 مهر 1391 ساعت: 20:33
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : هر آنچه در برنامه 90 گذشت بخوانید :

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، سؤال برنامه شب گذشته 90 درباره عامل جذاب نبودن ديدار پرسپوليس و استقلال بود که در پايان 3 ساعت و 20 دقيقه، از يک ميليون و 579 هزار شرکت کننده، حدود 70 درصد بازيکنان، 17 درصد تماشاگران و 13 درصد مربيان را علت اين امر دانستند. 

*شکست به علت خواسته همسر!


اکبر ميثاقيان، سرمربي آلومينيوم هرمزگان درباره شکست اين تيم در بازي هفته ششم برابر ساپيا و نپوشيدن پيراهن مشکي هميشگي‌اش گفت: بايد پيراهن مشکي خودم را برتن کنم. تقصير همسرم شد که پيراهن ديگري پوشيدم و باختيم!


*پذيرايي عجيب اصفهاني‌ها از ميهمانان


در حاشيه ديدار ذوب آهن و تراکتورسازي به نحوه بليت فروشي ورزشگاه فولادشهر پرداخته شد. بليت ورودي براي تماشاگران تبريزي 5 هزار تومان بود و براي هواداران اصفهاني 3 هزار تومان. عليرضا جهانشاهي، دبير هيئت فوتبال اصفهان درباره علت اين اختلاف قيمت گفت: صندلي هايي که براي هواداران ميهمان در نظر گرفته شده درجه يک و مبلمان شده و به همين دليل گران تر است.


*90 در دربي نزد زلزله زدگان رفت


برنامه 90 در يک حرکت زيبا 3 شهريور و روزي که ديدار پرسپوليس و استقلال برگزار شد نزد زلزله زدگان آذربايجان شرقي رفت و دربي را همراه مردم آنجا تماشا کرد. گزارش‌هايي نيز از علاقه مردم به تراکتورسازي پخش شد.


*انتقادهاي تند افشاريان از کميته داوران و عسگري


خداداد افشاريان که به عنوان کارشناس داوري در برنامه 90 حضور داشت با انتقاد از عملکرد کميته داوران نسبت به انتخاب داوران و ناظران گفت: از زماني که ليگ آغاز شده فقط يک بار ناظر بوده ام. با تمام احترامي که براي عسگري قائل هستم اما کساني که به او مشورت مي دهند وي را به بيراهه مي برند. عسگري فقط دوستان خود را به کار مي گيرد. کار کردن با او بسيار سخت و دشوار است. عسگري به گونه اي رفتار کرده که بزرگان از اين داوري فرار کرده اند.


وي با اشاره به انتخاب ناصحيح ترکي به عنوان داوري که دربي را قضاوت کرده، خاطرنشان کرد: اين انتخاب تف سربالايي به ساير داوران بود! در هيچ جاي دنيا چنين اتفاقي رخ نمي دهد. با اين انتخاب ها بهتر است دنبال همان داور خارجي برويم. فکر کنم کميته داوران به علت اينکه جايگاه خود را محکم تر کند اين انتخاب را کرده است. اين تيم داوري حتي براي بازيکنان و تماشاگران هم خسته کننده شده است.


مجري 90 با اشاره به قضاوت محسن قهرماني در هفته ششم براي سايپا گفت قهرماني در هفته هفتم هم براي ساپيا سوت خواهد زد که افشاريان اين امر را خلاف عرف دانست.


*از هري پاتر شدن ترکي تا استحقاق حدادي به پرسپوليسي شدن!


در قسمت 90 درجه با اشاره به داوري محسن ترکي در دربي صحنه اي به نمايش گذاشته شد که ترکي توپ را به پشت خود برد. مجري 90 پس از اين صحنه ترکي را به هري پاتر تشبيه کرد و در ادامه صحنه اي نشان داده شد که بازيکنان نيز در زمين نبودند و غيب شدند!


همچنين به قرارداد احسان حدادي، پرتابگر ديسک با پرسپوليس و ناکامي او در مسابقات اخير اشاره شد و قرار گرفتن حدادي در جايگاه يکي مانده به آخر مسابقات دايموند ليگ را نتيجه حضور او در جمع سرخ پوشان دانست.


در صحنه ديگر جواد نکونام که در دربي پيراهن محسن بنگر را پاره کرده بود به نمايش گذاشته شد و مجري برنامه با کنايه عنوان کرد اين موضوع نشان داد نکونام يک پيراهن بيشتر از بازيکنان ديگر پاره کرده است!


*پنالتي سوخته پرسپوليس و تمارض نيلسون


خداداد افشاريان صحنه اي که جواد نکونام پيراهن بنگر را پاره کرد پنالتي و نکونام را مستحق کارت زرد دانست.


در ادامه صحنه اي مربوط به اتلاف وقت نيلسون دروازه بان پرسپوليس به نمايش گذاشته شد. در اين صحنه سيدجلال حسيني مدافع سرخ پوشان به علت اينکه پرسپوليس 10 نفره شده بود و بنگر در بيرون از زمين پيراهن خود را درست مي کرد به نيلسون گفت خود را روي زمين بيندازد!


در بررسي هايي که برنامه 90 انجام داده بود وقت تلف شده دربي در نيمه دوم حدود 12 دقيقه بود که داور تنها 5 دقيقه اعلام کرد.


*پيشنهاد مديرعامل پرسپوليس: ما را تا آخر فصل محروم کنيد!


در ادامه برنامه محمد رويانيان، مديرعامل باشگاه پرسپوليس پشت خط آمد و درباره حکم کميته انضباطي مبني بر تخلفات هواداران اين تيم در ديدار با صبا و اعمال محروميت تعليقي گفت: نمي دانم چه بگويم. بايد در صدور راي عدالت داشت. پيشنهاد مي کنم تماشاگران ما را تا پايان فصل محروم و جريمه تمام بازي هايمان را تعيين کنند. اگر اين چنين باشد خيلي بهتر است تا اينکه بخواهند با ما بازي کنند. بايد تعادل و عقلانيت وجود داشته باشد. چرا هميشه پرسپوليس را محروم و جريمه مي کنند؟ ما به اين راي اعتراض کرديم.


*مديرعامل پرسپوليس تماشاگران را مهمترين عامل در جذاب نشدن دربي 75 دانست.


اسماعيل حسن زاده، رئيس کميته انضباطي درباره اين راي گفت: هنوز راي قطعي صادر نشده است. خواهش مي کنم رسانه ها و مطبوعات به درستي مسائل را منعکس کنند. ما اعلام کرديم اگر اعتراضي صورت نگيرد و کميته استيناف نيز راي را قطعي اعلام کند آن يک جلسه تعليقي به اجرا در خواهد آمد.


وي در پاسخ به سوال رويانيان مبني بر اينکه راي ديدار پرسپوليس و داماش چه زماني اعلام خواهد شد عنوان کرد: اين راي صادر شده و در اختيار سازمان ليگ است.


*بهروان: نکونام در زمان قانوني به استقلال پيوسته است


غلامرضا بهروان، سرپرست سازمان ليگ در خصوص برگزاري جام حذفي گفت: جلسه بسيار خوبي با کي‌روش برگزار کرديم و قرار شد با توجه به برگزاري مسابقات غرب آسيا بار ديگر براي برگزاري اين مسابقات بررسي صورت بگيرد. تصميمي مي گيريم که به نفع منافع ملي ما باشد.


وي درباره مسائلي که در خصوص حضور 4 بازيکن خارجي استقلال در دربي مطرح شده، يادآور شد: بازيکن خارجي به آن شخصي گفته مي شود که تابعيت خارجي داشته باشد بنابراين نکونام بازيکن خارجي محسوب نمي شود.


بهروان درباره اينکه گفته مي شود نکونام پس از اتمام فصل نقل و انتقالات بازيکنان ايراني به استقلال پيوسته خاطرنشان کرد: نکونام به علت اينکه در تيم هاي اروپايي بازي مي‌کرده نيازمند ITC بود. سال گذشته فصل نقل و انتقالات را براي فيفا تا 22 جولاي اعلام کرديم که نکونام هم تا اين تاريخ به استقلال پيوست و مشکلي وجود ندارد.


*يک بازيگر جاسوس استقلال شد


در ادامه برنامه با اشاره به حضور نيکي کريمي پيش از دربي در تمرين استقلال از علي کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال درباره اين موضوع سؤال شد که او در جواب گفت: احتمالا کريمي پرسپوليسي است و با حضور در تمرين استقلال مي خواهد تاکتيک هاي آنها را رو کند.


*پرسپوليس هم رتبه رئال مادريد


زماني که مجري 90 جدول ليگ برتر را اعلام مي کرد با نشان دادن رتبه پرسپوليس در رده پانزدهم گفت: رئال مادريد هم در رده پانزدهم قرار دارد.

فارسبرنامه نود,...
نویسنده : مدیر بازدید : 257 تاريخ : سه شنبه 7 شهريور 1391 ساعت: 13:02
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : پسری که پیراهن را از توپ‌جمع‌کن گرفته هم علی کریمی را دوست دارد بخوانید :

رئیس هیئت فوتبال آبادان می‌گوید فردی که پیراهن علی کریمی را از توپ‌جمع‌کن دزدیده خودش این بازیکن را دوست دارد.

شاملي درباره کیفیت نور ورزشگاه تختی آبادان اظهار داشت: اگر نور ورزشگاه تختی در جریان بازی نفت و پرسپولیس کم بود به طور حتم ناظر بازی این موضوع را به ما می گفت. با این حال برای پیگیری بهتر از مسئول ورزشگاه آزادی خواسته ام پیگیری های لازم را انجام دهد.

وی در خصوص توپ جمع کن نوجوانی که علی کریمی پیراهنش را به او اهدا کرده بود اما سپس فردی این پیراهن را با کتک از این توپ جمع کن گرفته، عنوان کرد: این خبر را بزرگ کرده اند و قضیه این طور نبوده است. فردی هم که پیراهن را برداشته پیدا کردم. او یک پسر 15 ساله و مسئول آوردن برانکارد به زمین است.

وی درباره اینکه گفته می شود فردی که پیراهن را به زور از توپ جمع کن گرفته پسر یکی از مسئولان هیئت فوتبال آبادان است، گفت: الحمدالله که من پسر به این سن و سال ندارم و پسران من هیچ کدام فوتبالی نیستند. مگر می خواهم به شما دروغ بگویم. این پسری هم که پیراهن را برداشته است می گوید من هم علی کریمی را دوست دارم. بهتر است شما هم این موضوع را بزرگ نکنید. این علاقه دو بچه به علی کریمی است و نباید بزرگ شود. کار او بد بوده که پیراهن را برداشته اما توپ جمع کن را نزده است. علی کریمی بازیکن محبوبی است و اگر بخواهد به هر کسی پیراهن هدیه بدهد باید 15 دست پیراهن با خودش ببرد.

علی کریمی,...
نویسنده : مدیر بازدید : 334 تاريخ : دوشنبه 2 مرداد 1391 ساعت: 22:24
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : بازی های هفته دوم لیگ برتر بخوانید :

مروري بر بازي هاي هفته دوم ليگ برتر فوتبال


هفته دوم ليگ برتر فوتبال سه‌شنبه شب با انجام دو بازي آغاز مي‌شود و پرسپوليس در ورزشگاه خالي از تماشاگر آزادي ميزبان فجرسپاسي خواهد بود.


  هفته دوم ليگ برتر فوتبال فردا شب (سه‌شنبه) با برگزاري دو مسابقه آغاز مي‌شود.


* پرسپوليس - فجرسپاسي؛ جنگ پيرمردها در ورزشگاه خالي


سرخپوشان بعد از کسب اولين پيروزي در گرماي طاقت‌فرساي آبادان، سه‌شنبه شب در تهران و در ورزشگاه خالي از تماشاگر آزادي به مصاف فجرسپاسي شيراز مي‌روند. پرسپوليس به حکم کميته استيناف و به دليل اتفاقات رخ داده در ديدار فصل گذشته با داماش بايد دو مسابقه بدون تماشاگر را در ورزشگاه آزادي برگزار کند. اتفاقي که قطعا خوشايند هواداران پرشور و پرشمار اين تيم نيست. البته  باشگاه پرسپوليس درخواست خود را براي بخشش به فدراسيون ارائه کرده و بايد ديد در نهايت فدراسيون حکم به بخشش هواداران پرسپوليس مي‌دهد يا خير.


مانوئل ژوزه در ديدار با نفت نشان داد که مربي بازيخواني است و با تعويض‌هاي طلايي‌اش سه امتياز حساس و مهم اولين ديدار ليگ را به هواداران تقديم کرد. ژوزه اين بار بايد بايد مقابل پير فوتبال ايران قرار بگيرد. محمود ياوري مسن‌ترين مربي ليگ برتر، هفته گذشته به برد خيره کننده 3 بر صفر برابر ذوب آهن دست پيدا کرد. شاگردان سرهنگ ياوري براي ديدار با تيم کهکشاني پرسپوليس انگيزه‌هاي فراواني دارند و مي‌دانند اگرچه در ورزشگاه آزادي تماشاگري نيست اما بينندگان تلويزيوني هنرنمايي آنها را تماشا خواهند کرد.


نبرد ياوري و ژوزه در ورزشگاه آزادي ديدني خواهد بود. اگرچه از نظر مالي، امکاناتي و بازيکن فجر و پرسپوليس قابل قياس نيستند اما بايد ديد  کدام يک از اين دو پيرمرد جسورتر هستند؛ ياوري 72 ساله يا ژوزه 65 ساله؟ جنگ پيرمردها و شاگردانشان در مستطيل سبز ديدني است.


* راه آهن - گهر زاگرس؛ هر دو به دنبال اولين برد


علي دايي و راه آهن اين فصل را هم با مساوي شروع کردند. حريف سه‌شنبه شب راه آهن يک تيم تازه ليگ برتري شده است که اگرچه مشکلات مالي فراواني دارد اما به همان اندازه هم هوادار پرشور دارد. هواداراني که هفته گذشته تاب و تحمل اولين شکست تيم‌شان را نداشتند و با هواداران ملوان درگير شدند. سه‌شنبه شب هم شايد هواداران گهر در ورزشگاه بيشتر از راه آهن باشند.


مهدي تارتار زماني دستيار علي دايي بوده و به خوبي به ويژگي‌هاي فردي و فني او آشنايي دارد. 

نماينده لرستان در اين بازي به دنبال سه امتياز است چون گهري‌ها دوست ندارند شاهد دو باخت متوالي باشند.
 


   7 ديدار ديگر هفته دوم چهارشنبه شب برگزار مي‌شود.


برنامه کامل هفته دوم ليگ برتر به شرح زير است:


سه شنبه 3/5/91 


پرسپوليس - فجر سپاسي- ورزشگاه آزادي - ساعت 22:30


راه آهن - گهر درود- ورزشگاه اکباتان - ساعت 22


چهارشنبه 4/5/91  


سايپا - استقلال- ورزشگاه آزادي - ساعت 22:30


آلومينيوم هرمزگان - داماش- ورزشگاه حليج فارس - ساعت 22


فولاد خوزستان - سپاهان- ورزشگاه تختي اهواز- ساعت 22


ذوب آهن - صباي قم- ورزشگاه فولاد شهر اصفهان- ساعت 22


مس کرمان - نفت تهران- ورزشگاه باهنر کرمان- ساعت 22


پيکان - تراکتورسازي- ورزشگاه تختي تهران- ساعت 22


ملوان - نفت آبادان- ورزشگاه تختي انزلي- ساعت 22

ورزش سه

هفته دوم لیگ برتر,...
نویسنده : مدیر بازدید : 321 تاريخ : دوشنبه 2 مرداد 1391 ساعت: 22:20
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : رئيس واعضاي کميته فني پرسپوليس منصوب شدند بخوانید :

به نقل از سايت باشگاه پرسپوليس، محمد رويانيان در اين احکام، آقايان ابراهيم آشتياني، حميد درخشان، افشين پيرواني و رضا وطنخواه را به عنوان اعضاي کميته فني منصوب کرد.

 همچنين علي پروين نيز در حکمي به عنوان رئبس کميته فني انتخاب شد.

 بر همين اساس رويانيان در احکامي ديگر ايرج پازوکي را به عنوان مدير امور پيشکسوتان باشگاه پرسپوليس و محمد جمعه‌اي را به عنوان مشاور مدير عامل منصوب کرد

پرسپولیس,...
نویسنده : مدیر بازدید : 244 تاريخ : پنجشنبه 29 تير 1391 ساعت: 14:16
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : سکانس دوازدهم لیگ برتر با حسرت دیدن ستاره‌های میلیاردی از تلویزیون؟! بخوانید :

دوازدهمین دوره لیگ برتر از فردا شب آغاز می‌شود و ستارگان میلیاردی فوتبال دوباره گام به مستطیل سبز می‌گذارند.

آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، یعنی آغاز شور و نشاط و هیجان در جامعه. فوتبالدوستان مشتاقانه منتظر آغاز دوباره رقابت‌های لیگ برتر هستند و شاید به دلیل همین علاقمندی است که فدراسیون تاریخ و آمار، لیگ برتر ایران را با تمام محدودیت‌های سخت‌افزاری‌اش بالاتر از لیگ‌های معتبری چون جی‌لیگ ژاپن یا کی‌لیگ کره جنوبی در آسیا قرار داده و هجدهمین لیگ معتبر جهان دانسته است. با این حال فوتبالدوستان ایرانی با دیدن رقابت‌های یورو 2012 انتظار و توقع‌شان از لیگ برتر بالاتر رفته و دوست دارند شاهد بازی‌های فنی و زیبا باشند.

دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران ویژگی‌های منحصر به فرد زیادی هم دارد که مهم‌ترین آن عدم توافق فدراسیون فوتبال و صدا و سیما بر سر مبلغ حق پخش تلویزیونی است. برای فوتبالدوستان ایرانی حتی تصورش هم غیرممکن است که مسابقات دو تیم پرطرفدار استقلال و پرسپولیس به طور زنده و مستقیم از تلویزیون پخش نشود. مگر می‌شود آخر هفته را بدون فوتبال تلویزیونی سر کرد؟! یعنی حسرت دیدن ستاره‌های میلیاردی و ملی‌پوش ایران بر دل فوتبالدوستان باقی‌ می‌ماند و آنها باید به جای پخش مستقیم بازی‌ها، سی‌دی مسابقات را بخرند و چند روز بعد آن را تماشا کنند؟!

فعلا که فدراسیون و صداوسیما بر سر مبلغ حق پخش تلویزیونی به بن‌بست خورده‌اند و مسئولان فدراسیون روی حرف خود که صداوسیما باید حق واقعی فوتبال را بدهد، پافشاری می‌کنند. اگر همانند خیلی از مواقع کدخدامنشی در کار نباشد، خبری از پخش مستقیم نخواهد بود و اگر این‌گونه شود باید سی‌دی‌های مسابقات را از سوپرمارکت‌ها تهیه کرد. این مسائل باعث شده شاهد آغاز خاص‌ترین دوره لیگ برتر باشیم.

نگاهی به 9 دیدار لیگ برتر می‌اندازیم، به امید اینکه مسابقات از تلویزیون پخش شود و صداوسیما با دادن حق واقعی فوتبال آن هم در حالی که برای سریال‌های گاها کم‌مخاطب میلیاردها تومان خرج می‌کند؛ خودش را از پخش پربیننده‌ترین برنامه‌اش و مردم را از داشتن تفریحی سالم و سرگرم کننده محروم نکند.

* نفت آبادان - پرسپولیس؛ نبرد مربیان پرتغالی در برزیل ایران!

نفت آبادان فصل گذشته با 43 امتیاز در رده دهم و دو پله بالاتر از پرسپولیس 42 امتیازی قرار گرفت. بدترین رتبه تاریخ پرسپولیس در لیگ یازدهم با مصطفی دنیزلی به دست آمد که به هواداران قول داده بود فصل بعد نتایج مطلوبی بگیرد و ناکامی‌ها را جبران کند اما خیلی زود پشیمان شد و به کشورش برگشت تا سرخپوشان با وجود جذب ستاره‌های ملی‌پوشی چون کریم انصاری‌فرد، سیدجلال حسینی، محسن‌بنگر، شهاب گردان و ... در فصل نقل و انتقالات، مدت‌ها بدون سرمربی تمرین کنند. در نهایت مانوئل ژوزه پرتغالی که لقب فرگوسن مصر را یدک می‌کشد به پرسپولیس آمد.

هواداران پرسپولیس بی‌صبرانه منتظرند تا پرسپولیس مدل 91 را ببیند؛ یک پرسپولیس کهکشانی. ستارگان سرخ در شهری که به برزیل ایران شهرت دارد باید به میدان بروند.

هدایت نفت آبادان را هم کاستای پرتغالی بر عهده دارد و باید دید نبرد دو مربی پرتغالی در برزیل ایران چه نتیجه‌ای در بردارد. اگر پرسپولیس برنده نباشد شرایط کار را برای مانوئل ژوزه سخت‌ می‌کند. فصل گذشته هواداران پرسپولیس خاطره تلخی از آبادان داشتند و تیم‌شان 4 بر 2 شکست خورد، البته دیگر میثاق معمارزاده در پرسپولیس و فونیکه‌سی در نفت نیستند و شاید بازی نتیجه دیگری داشته باشد.

* فجرسپاسی- ذوب آهن؛ نبرد مربیان اصفهانی

 فجرسپاسی تیمی قابل احترام که همواره با اتکا به بازیکنان جوان در لیگ برتر حضور داشته امسال هم همان شرایط گذشته را دارد. مسئولان فجر می‌گویند با توکل به خدا و غیرت و تعصب برابر تیم‌های میلیاردی بازی خواهند کرد، البته اولین حریف آنها اکنون دیگر تیم پولداری نیست. با این حال جدال دو مربی اصفهانی دیدنی خواهد بود. رسول کربکندی که هدایت ذوب آهن را برعهده دارد و محمود یاوری که مسن‌ترین مربی لیگ برتر است.

* صبای قم - پیکان؛ بازگشت گواردیولا با پیکان به قم!

جدایی عبدالله ویسی از صبا بسیار جنجالی و پرماجرا شد. سرمربی سابق صبا حتی برای اثبات حرف‌هایش متن قراردادش را منتشر کرد و نبرد رسانه‌ای و لفظی شدیدی بین او و رمضان‌بیگی مدیرعامل باشگاه صبا رخ داد. البته این دو در اردوی تدارکاتی در اردبیل با هم آشتی کردند ولی حساسیت‌ها همچنان باقی است.

عبدالله ویسی که به گواردیولای ایرانی شهرت دارد خیلی زود و با پیکان به قم برگشت تا شاهد مسابقه‌ای حیثیتی باشیم. یحیی ‌گل‌محمدی که جانشین ویسی در صبا شده باید جوان‌ترین و درعین حال موفق‌ترین مربی فصل گذشته را شکست دهد. ویسی انگیزه‌های زیادی برای پیروزی برابر تیم سابقش دارد همان طوری که مسئولان باشگاه صبا دوست دارند در شهر خودشان پیکان سواری کنند و سه امتیاز را بگیرند.

* گهر زاگرس- ملوان؛ بازی در شهر بی‌طرف

 گهر زاگرس تیم شگفتی‌ساز فصل گذشته لیگ یک بود که توانست با حداقل امکانات به لیگ برتر صعود کند. شهر دورود و استان لرستان با تمام اشتیاق و علاقمندی به فوتبال استانداردهای مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا را ندارد به همین دلیل و به اجبار تیم گهر در ورزشگاه انقلاب کرج میزبان حریفانش خواهد بود.

گهر داود مهابادی سرمربی فصل قبل خود را ندارد و مهدی ‌تارتار جای او را گرفته است در حالی که ملوان با همان کادر فنی فصل گذشته و با حضور بازیکنانی چون پژمان نوری، حسین بادامکی و مازیار زارع قدرتمندتر از گذشته به مصاف گهر می‌رود. حسین هدایتی اکنون مالک باشگاه ملوان است و می‌خواهد خاطرات تلخ استیل آذین در لیگ برتر را از اذهان عمومی پاک کند. اولین حریف ملوان یک تیم ناشناخته است تیمی که تارتار گفته می‌خواهد شگفتی ساز لیگ شود.

* نفت تهران - راه آهن؛ دایی و راه‌آهنی که پرواز می‌کند!

نفت تهران فصل گذشته با حسین فرکی شگفتی ساز شد و با بازیکنان جوان و گمنام در پله پنجم قرار گرفت. فرکی اکنون از نفت به فولاد رفته و منصور ابراهیم‌زاده سرمربی سابق ذوب آهن که در کارنامه‌اش نایب‌قهرمانی آسیا و لیگ را دارد هدایت نفت را برعهده گرفته است. ابراهیم‌زاده باید برابر تیمی بازی کند که اکنون دیگر هیچ نشانی از راه آهن قبل ندارد. مالکان جدید این باشگاه از یک شرکت هواپیمایی هستند و علی دایی را همچنان حفظ کرده‌اند. باید دید راه آهنی که پرواز می‌کند با دایی می‌تواند بهتر از فصل قبل نتیجه بگیرد یا دایی و راه آهن مثل فصل گذشته برای سقوط نکردن می‌جنگند.

* استقلال - آلومینیوم هرمزگان؛ برخورد کهکشان آبی در روز سکونشینی امیر و اکبر!

استقلال با امیر قلعه نویی سرمربی محبوب هوادارانش وارد مسابقات می‌شود هرچند او در دو بازی اول لیگ محروم است و باید تیمش را از روی سکوها هدایت کند. با این حال حضور قلعه‌نویی در ورزشگاه قطعا تماشاگران زیادی را به ورزشگاه می‌کشاند. اولین حریف آبی‌ها تیم تازه لیگ برتری شده آلومینیوم هرمزگان است که اکبر میثاقیان هدایتش را برعهده دارد. مربی‌ای که به قول قلعه‌نویی باطراوت است.

میثاقیان هم مثل قلعه‌نویی محروم است و باید کنار دست سرمربی آبی‌ها روی سکو بنشیند. روی کاغذ استقلال برنده این بازی به نظر می‌رسد اما نباید فراموش کرد که تیم‌های قلعه‌نویی همیشه لیگ را بد شروع و خوب تمام می‌کنند بنابراین شاید آلومینیوم شگفتی‌ساز هفته اول شود. برخورد کهکشان آبی با آلومینیوم در نوع خود جالب توجه است.

* داماش گیلان - فولاد خوزستان؛ نبرد فرکی و هرندی

 داماش بلاتکلیف‌ترین تیم لیگ دوازدهم است، تیمی که عابدینی مدیرعاملش می‌گوید شاید اولین تیمی باشد که به دلیل مشکلات مالی از لیگ کنار بکشد. وضعیت مالکیت باشگاه نیز همچنان در هاله‌‌ای از ابهام قرار دارد اما با این حال امید هرندی مدعی است که اگر چه بی‌پول هستند اما به عشق مردم و به حمایت مردم رشت، فولاد را شکست می‌دهند. فولاد هم با حسین فرکی می‌خواهد گام اول را محکم بردارد. فولاد فصل گذشته با مجید جلالی چهاردهم شد و داماش با وجود تمامی مشکلاتش روی پله هفتم ایستاد ولی اکنون هر دو تیم تغییرات زیادی داشته‌اند.

* تراکتورسازی - سایپا؛ تقوی مقابل یک پرتغالی دیگر

 تراکتورسازی نایب قهرمان فصل قبل میزبان تیمی است که سرمربی‌اش عوض نشده و بازیکنان جدیدی را هم جذب کرده است. تنها تغییر سایپا نسبت به فصل گذشته حضور محمد خرمگاه به عنوان مدیر فنی است و شاید برای اولین بار در فوتبال ایران است که مدیر فنی یک تیم اختلاف سنی زیادی با سرمربی تیمش ندارد. ضمن اینکه خرمگاه تجربه سرمربیگری در لیگ برتر را هم نداشته است. با این شرایط شاگردان مجتبی تقوی باید به مصاف مردان تونی اولیویرای پرتغالی بروند. حضور پرشمار و پرشور تبریزی‌ها در ورزشگاه می‌تواند عرصه را بر نارنجی‌پوشان سایپا تنگ کند. نایب قهرمان می‌خواهد با برد لیگ را شروع کند اما سایپا هم حریف دست و پا بسته‌ای نخواهد بود.

* سپاهان اصفهان - مس کرمان؛ دربی صنعتی

 قهرمان سه دوره متوالی لیگ برتر اگر چه نسبت به گذشته بازیکنان اسمی و تاثیرگذار کمتری دارد اما همچنان قطب زرد فوتبال ایران است. کرانچار سرمربی موفق فصل گذشته در سپاهان باقی‌مانده اما ستارگانی چون جانواریو، سزار و حسینی از سپاهان رفته‌اند. حریف زردپوشان اصفهانی مس کرمان است؛ تیمی که بازیکنان خوب و ممتازی جذب کرده و ابراهیم قاسمپور هم که فصل گذشته این تیم را از خطر سقوط نجات داد همچنان هدایتش را برعهده دارد. دیدار این دو تیم متمول در واقع یک دربی صنعتی است که نتیجه‌اش برای مدیران ارشد دو باشگاه و حتی دو شرکت صنایع مس و فولاد مبارکه سپاهان مهم‌تر از نتایج دیگر بازی‌های لیگ است.

برنامه هفته اول لیگ برتر به شرح زیر است:

هفته اول: هفته تکریم و تعظیم ماه مبارک رمضان و روزه واجب الهی

پنجشنبه 29/4/91

نفت آبادان - پرسپولیس- ساعت 20:45- ورزشگاه تختی آبادان

 فجر سپاسی - ذوب آهن- ساعت 20:30- نام ورزشگاه متعاقبا اعلام خواهد شد

 صبای قم - پیکان- ساعت 20:45- ورزشگاه یادگار امام قم

 گهر دورود - ملوان- ساعت 20:45- ورزشگاه انقلاب کرج

 نفت تهران - راه آهن- ساعت 20:45- ورزشگاه دستگردی

جمعه 30/4/91

استقلال - آلومینیوم هرمزگان- ساعت 22- ورزشگاه آزادی

 داماش - فولاد خوزستان- ساعت 21:15- ورزشگاه شهید عضدی رشت

 تراکتورسازی - سایپا- ساعت 20:15- ورزشگاه یادگار امام تبریز

 سپاهان - مس کرمان- ساعت 20:45- ورزشگاه فولاد شهر اصفهان

 

http://www.90tv.ir/node/129950هفته اول لیگ دوازدهم,...
نویسنده : مدیر بازدید : 275 تاريخ : پنجشنبه 29 تير 1391 ساعت: 14:15
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : چک یک میلیاردی اسپانسر استقلال برگشت خورد بخوانید :

چک یک میلیاردی اسپانسر استقلال برگشت خورد/ بحران مالی در آستانه لیگ
چک یک میلیارد تومانی حامی مالی باشگاه استقلال که قرار است در طول فصل 9 میلیارد تومان به آبی پوشان کمک کند، امروز پاس نشد تا بازیکنان و اعضای کادر فنی این تیم در آستانه شروع لیگ دوازدهم با نگرانی بزرگی مواجه شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که مسئولان باشگاه استقلال امیدوار بودند با دریافت بخش اول قراردادشان با حامی مالی این باشگاه، بخشی از مشکلات مالی خود را حل کنند، چک یک میلیارد تومانی که از سوی این حامی به استقلالی ها داده شده بود، امروز چهارشنبه نقد نشد.

علی صلاحی، معاون اقتصادی باشگاه استقلال روز سه شنبه در مورد اسپانسر 9 میلیارد تومانی استقلال به خبرنگار مهر گفت: 9 میلیارد تومانی که حامی جدید باشگاه استقلال متعهد به پرداخت آن شده، در مراحل مختلف در اختیار باشگاه قرار می‌گیرد. اولین مرحله پرداخت آن که یک میلیارد تومان است، طی چکی به تاریخ 28 /4/1391 در اختیار باشگاه استقلال قرار گرفته است و هشت میلیارد تومان دیگر نیز طی چهار مرحله پرداخت خواهد شد که آخرین موعد پرداخت آن در تاریخ 30/1/92 خواهد بود.

وی در خصوص تعهدات باشگاه استقلال به این شرکت تجاری که حامی مالی آبی پوشان است، گفت: قرار است تبلیغات روی پیراهن تیم استقلال به مدت یک فصل به صورت انحصاری در اختیار این شرکت تجاری قرار گرفته و 80 درصد از فضاهایی که در اختیار باشگاه استقلال است، مانند کمپ، محل تمرینات، محل اردوها و ... نیز به تبلیغ برند، خدمات و محصولات این شرکت تجاری اختصاص پیدا کند.

جواد نکونام که قرار بود بخش اول قرارداد خود را از محل این چک یک میلیارد تومانی دریافت کند، با پاس نشدن این چک از استقلال دورتر شد  و حالا مشخص نیست آینده او و آبی پوشان به کجا خواهد انجامید.

علی صلاحی معاون اقتصادی باشگاه استقلال عصر امروز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تایید نقد نشدن چک اول حامی مالی این باشگاه گفت: مسئول مالی این اسپانسر امروز با باشگاه تماس گرفت و اعلام کرد استقلالی ها می توانند روز پنجشنبه چک مورد نظر را به بانک ببرند و نقد کنند.

استقلال,اسپانسراستقلال,...
نویسنده : مدیر بازدید : 355 تاريخ : پنجشنبه 29 تير 1391 ساعت: 14:06
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : ممنوعيت وروددوربين‌هاي صداوسيمابه ورزشگاه‌ها بخوانید :

فدراسيون فوتبال تاکيد کرد
ممنوعيت وروددوربين‌هاي صداوسيمابه ورزشگاه‌ها

 فدراسيون فوتبال به سازمان ليگ برتر تاکيد کرد ورود دوربين‌هاي صدا و سيما به ورزشگاه‌ها ممنوع است.   

 به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، فدراسيون فوتبال درنامه اي به امضاي سيد محمد هادي آيت اللهي نايب رئيس اول فدراسيون فوتبال خطاب به غلامرضا بهروان سرپرست سازمان ليگ برتر تاکيد کرد، تا اطلاع ثانوي ورود دوربين هاي صدا و سيما به ورزشگاه هاي محل برگزاري رقابت هاي ليگ برتر ممنوع است.

 متن اين نامه به شرح زير است:

 با توجه به عدم توافق و انعقاد قرارداد في مابين صدا وسيما با شرکت لوح مهر صبا(طرف قرارداد فدراسيون و سازمان ليگ برتر) در خصوص حق پخش و ضبط تلويزيوني دوزادهمين دوره مسابقات ليگ برتر فصل 92-91 و برابر درخواست کتبي اين شرکت، مقتضي است دستور فرمائيد تا اطلاع ثانوي از صدور مجوز براي ورود هرگونه دوربين تصوير برداري صدا سيما در مجموعه هاي ورزشي محل بازي هاي فوتبال ليگ برتر خودداري کرده و مراتب را به نحو شايسته اطلاع رساني کنيد.

تلویزیون و فدراسیون فوتبال,...
نویسنده : مدیر بازدید : 304 تاريخ : پنجشنبه 29 تير 1391 ساعت: 14:04