سکه

ساخت وبلاگ
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : ریزش شدید قیمت سکه در بازار نقد و آتی بخوانید :

ریزش شدید قیمت سکه در بازار نقد و آتی/ انتظار سقوط بیشتر طلای جهانی

یک کارشناس بازار آتی سکه با اشاره به ریزش شدید قیمت سکه و کاهش دلار در بازار نقدی و آتی، گفت: سررسیدهای آتی با ۲ درصد منفی معامله می‌شود و تحلیل‌گران بازار از کاهش بیش‌تر قیمت‌ها با توجه به پارامترهای تأثیرگذار خبر می‌دهند.

خبرگزاری فارس: ریزش شدید قیمت سکه در بازار نقد و آتی/ انتظار سقوط بیشتر طلای جهانی

احمد بیات در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه امروز روند نزولی و ریزش شدید قیمتی سکه در بازار نقدی و آتی از روزهای گذشته تاکنون بیش‌تر شده است، اظهار داشت:بسیاری از تحلیل‌گران بازار معتقدند که قیمت‌ها با توجه پارامترهای تأثیرگذار بر بازار مجددا ریزش خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه خبر تحویل زودتر از موعد سکه‌های پیش‌فروشی از دیگر عوامل کاهش قیمت‌ها در بازار است، گفت: انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها با توجه به روند کاهشی اونس جهانی وجود دارد.

بیات ادامه داد: روند  اونس در پایان هفته کاهشی بود و انتظار می‌رود، قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی همچنان بریزد.

وی با اشاره به اینکه هر گرم طلای 18 عیار در بازار تا 114 هزار تومان کاهش یافته است، تصریح کرد: بسیاری از تحلیل‌ها از پارامتر‌های مؤثر بازار نشان از افت مجدد قیمت دلار در بازار دارد.

به گزارش فارس، امروز دو سررسید تیر و خرداد ماه حداقل با 1.5 درصد منفی معامله می‌شود در حالی که سکه در بازار نقدی طی روزهای اخیر از یک‌میلیون و 350 هزار تومان تا پایین‌ترین قیمت یعنی یک‌میلیون و 220 هزار تومان(130 هزار تومان کاهش) داد و ستد می‌شود.

یادآور می‌شود، معامله‌گران بازار معتقدند با وجود اینکه همه فروشنده شده‌اند تا خریدار، امیدی برای بازگشت به قیمت‌های سابق و افزایش وجود ندارد.

کاهش قیمت ارز,...
نویسنده : مدیر بازدید : 469 تاريخ : يکشنبه 29 ارديبهشت 1392 ساعت: 20:31
چکیده : شرکت تعاونی خدمات پیشرو آشیان مهر تنکابن... با عنوان : نسخه جدید برای بازار سکه و ارز بخوانید :

 میلیارد دلار ذخایر ارزی در مقابل تحریم‌ها/ نسخه جدید برای بازار سکه و ارز
رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اگر ضرورت داشته باشد 2.2 میلیون قطعه سکه را به جای دوم مردادماه زودتر وارد بازار خواهیم کرد، گفت: 150 میلیارد دلار ذخایر ارزی در مقابل تحریم‌ها داریم که حجم بسیار مناسبی است.

 به گزارش خبرنگار مهر، محمود بهمنی در حاشیه نشست مدیران ارشد وزارت اقتصاد و بورس کشور در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در زمینه برنامه های بانک مرکزی برای مهار نوسانات قیمت در بازار ارز و سکه، گفت: قطعا در این زمینه اقداماتی را صورت خواهیم داد.

 رئیس کل بانک مرکزی با توصیه نسبت به خریداران سکه و ارز، اظهار داشت: افزایش قیمتها در بازار سکه توجیه ندارد و این موضوع نشان دهنده ارزش واقعی نیست؛ مانند اینکه در سال گذشته قیمت سکه به 1 میلیون تومان نیز رسیده بود.

 بهمنی با اعلام اینکه قیمتها در بازار ارز و سکه روانی و سیاسی است، تاکید کرد: من توصیه می کنم که خریداران در زمان خرید ارز و سکه محاسبه کنند و وقتی قیمت برعکس بازارهای جهانی پیش می رود، قطعا غیرواقعی است.

توصیه به خریداران

 وی ادامه داد: وقتی قیمتها در بازار جهانی کاهش می یابد، در بازار ما افزایش می یابد و وقتی در بازار جهانی رشد قیمت اتفاق می افتد در داخل کشور ما کاهش را شاهد هستیم؛ اینها نشان می دهد که قیمتها واقعی نیست.

 رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه وقتی مردم اینگونه مسائل را می بینند و موضوعات سیاسی وجود ندارد، نباید تحت تاثیر این جو قرار بگیرند، گفت: ارزش ذاتی هر چیز همانی است که تعیین می شود.

 به گفته بهمنی، بانک مرکزی حتما برای افزایش قیمتها و نوسانات اخیر در بازار ارز و سکه برنامه دارد، گفت: ما تا دوم مرداد ماه سال جاری به میزان 2 میلیون و 200 هزار قطعه سکه را وارد بازار خواهیم کرد. اگر لازم باشد و ببینیم که قیمتها در حال رشد است، ممکن است کمی ورود سکه ها به بازار را نیز زودتر آغاز کنیم.

ورود سکه های جدید به بازار

 وی با اشاره به اینکه بحث روانی بازار در 20 روز گذشته باعث شد تا با وجود کاهش 75 دلاری قیمت اونس جهانی طلا و رسیدن به 1554 دلار در هر اونس، قیمت سکه تا 70 هزار تومان افزایش یابد، گفت: سئوال اینجاست که آیا ارزش ذاتی و واقعی سکه افزایش یافته است؟

 رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: اگر ناچار شویم به جای دوم مردادماه که برنامه عرضه 2 میلیون و 200 هزار قطعه سکه خواهیم داشت، زودتر اقدام خواهیم کرد. قیمتهای فعلی تا حدودی تحت تاثیر بازار سوداگرانه و سفته بازی است.

 بهمنی گفت: اگر خریداران سکه بدون توجه به قیمتهای واقعی حرکت کنند ممکن است در نتیجه موفق نباشند و کار برعکس شود. اخیرا قیمت سکه در بازار به 650 هزار تومان رسید و پس از آن 4 میلیون نفر آمدند و فیش‌های پیش خرید خود را پس دادند چرا که قیمت فروش در بانک به 670 هزار تومان رسیده بود.

فروش سکه جدید,...
نویسنده : مدیر بازدید : 275 تاريخ : يکشنبه 11 تير 1391 ساعت: 12:42