تلاطمات ارزی؛ دلیل منتفی شدن افزایش قیمت حامل های انرژی | بلاگ

تلاطمات ارزی؛ دلیل منتفی شدن افزایش قیمت حامل های انرژی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

وزیر اقتصاد خبر داد
تلاطمات ارزی؛ دلیل منتفی شدن افزایش قیمت حامل های انرژی

خبرگزاری فارس: وزیر امور اقتصادی در حاشیه امضای یادداشت تفاهم صندوق توسعه ملی و بورس گفت: تلاطمات ارزی دلیل افزایش قیمت حامل‌های انرژی در این مرحله است.
 
  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس؛ شمس‌الدین حسینی امروز در حاشیه امضاء تفاهمنامه صندوق توسعه ملی و سازمان بورس و اوراق بهادار در جمع خبرنگاران گفت: هدفمندی یارانه‌ها متوقف نشده و نمی‌شود ولی افزایش قیمت حامل‌های انرژی در این مرحله منتفی است.

 وی گفت: حتی سال 89 که قانون هدفمندی اجرا شد دنبال ماه‌های پاییز سال بودیم، چون بررسی‌ها حکایت از آن دارد و با توجه به ملاحظات زمان اجرای قانون بسیار مهم است و واژه اثر تقویمی در اقتصاد بسیار مهم است.

 وزیر اقتصاد یادآور شد: با توجه به اینکه مهر‌ماه فصل بازگشایی مدارس و افزایش تقاضا برای سفرهای درون شهری و یا فروردین‌ماه افزایش سفرهای برون شهری است، بنابر این یکی از ماه‌های میانی سال انتخاب شد،اما به دلیل تلاطم ارزی در سال 89 و ادامه افزایش قیمت صعودی آن در حال حاضر از افزایش قیمت حامل‌های انرژی چشم‌پوشی شد.

 وی تأکید کرد: امروز آثار تلاطم ارزی جدی‌تر شده است و جمع‌بندی بر این شد که افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی فعلا از دستور کار خارج شود. اما این به معنای عقب‌نشینی از قانون هدفمندی و یا سرباز‌زدن از قانون نیست.

 سخنگوی اقتصادی دولت تأکید کرد: هدفمندی جزو اهداف دولت بوده و بر اجرای آن اصرار داریم و تعطیل نمی‌شود.

 حسینی تأکید کرد: اما در عین حال زیر ساخت‌های هدفمندی انجام می‌شود مانند همین کاری که امروز صندوق توسعه ملی با سازمان بورس تفاهم‌نامه امضاء کرد و یا تفاهمنامه‌ایی که با وزارت صنعت، تجارت و تفاهمنامه با وزارت نفت امضاء کرد.

 حسینی  در مورد زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: قطعا زمان اجرای آن در پاییز سال جاری مورد نظر ما نیست، اما در خصوص زمان اجرا فعلا اظهار‌نظری نمی‌کنیم.

 وزیر اقتصاد در مورد سؤالی مبنی بر سه نرخی بودن ارز گفت: ما با دو نرخی هم موافق نیستیم تا برسد به چند نرخی و دولت دنبال تک نرخی کردن ارز است.

 وزیر اقتصاد با توجه به تیر‌ماه زمان ارائه اظهار‌نامه‌های مالیات عملکرد و ارزش افزوده گفت: آمارها نشان می‌دهد اظهار‌نامه‌های الکترونیکی افزایش یافته است.

 وزیر اقتصاد در مورد 28 هزار تومان یارانه نان گفت: 28 هزار تومان پرداخت شده به مردم برای جبران قدرت خرید مردم در مقابل افزایش قیمت نان بود که براساس تفاهمنامه کلی رئیس‌جمهور و رئیس مجلس انجام شد اما در این زمینه لایحه‌ایی در دولت تصویب شد که 28 هزار تومان برای جبران افزایش قیمت نان پرداخت شود.

 وزیر اقتصاد با توجه به افزایش قیمت دلار گفت: متأسفانه دلارهای تقلبی نیز منتشر می‌شود که دستگاه‌های مسئول امنیتی و نظارتی در این زمینه فعال بوده به مردم توصیه می‌شود از کانال‌های رسمی بانک مرکزی و کانال‌های رسمی دیگر نسبت به تهیه دلار اقدام کنند.

افزایش قیمت حامل های انرژِی,...
نویسنده : مدیر بازدید : 255 تاريخ : سه شنبه 13 تير 1391 ساعت: 18:16