كشف 113 سلاح‌جنگي در زمان برگزاری اجلاس | بلاگ

كشف 113 سلاح‌جنگي در زمان برگزاری اجلاس

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

جانشين فرمانده ناجا از كشف ۱۱۳ سلاح جنگي در تورهاي ايست و بازرسي خبرداد و گفت: تامين امنيت تهران چهار لايه داشت.
به گزارش ايسنا،‌ سردار احمدرضا رادان صبح امروز در مراسم تقدير و تشكر از كميته‌هاي اجرايي برگزار كننده شانزدهمين اجلاس سران جنبش غير متعهدها با بيان اينكه اين عمليات ترافيكي و امنيتي يكي از بزرگترين عمليات‌هاي جهان بود گفت: اين اجلاس نشان‌دهنده اقتدار، ثبات و امنيت ايران است كه امروزه از زبان تعداد كثيري از مهمانان اين اجلاس مهم نيز اتلاق شد كه ايران با توجه به همسايگاني كه در پيرامون خود دارد جزو امن‌ترين كشورها محسوب مي‌شود.
 
وي با بيان اينكه پس از ابلاغ ماموريت، پيش‌بيني‌هاي لازم صورت گرفت و قرار گاه امام علي (ع) به عنوان اولين اقدام عملي تامين امنيت تشكيل شد گفت: در اين راستا ۱۵ كميته نيز تشكيل شد.
 
رادان با بيان اينكه سه اقدام قبل، حين و بعد از اجلاس در نظر گرفته شد گفت: هر سه اقدام حساس، سنگين و بي‌نظير بود.
 
جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه يكي از بزرگترين كارهايي كه نيروي انتظامي قبل از شروع اجلاس انجام داد پاكسازي چهره شهرها به خصوص تهران بود كه با حساسيت و سنگيني انجام شد، گفت:‌ نيروي انتظامي قبل از اجلاس براي پاكسازي شهر اقدام به جمع‌آوري چندين هزار معتاد، ولگرد، كارتن‌خواب، متكدي و افراد آسيب را كرد كه ما مجبور بوديم براي ايجاد ظرفيت براي نگهداري اين افراد چانه‌زني كنيم و اين مهم نه تنها در تهران بلكه در شهرهايي كه مهماناني به آنجا مي‌رفتند، انجام شد.
 
وي با بيان اينكه براي پوشش هرچه بهتر اجلاس دو قرارگاه امنيت تهران و حفاظت از شخصيت‌ها نيز وارد عمل شد گفت: قرارگاه امنيت تهران كه به فرماندهي سردار ساجدي‌نيا مديريت مي‌شد، زحمت‌هاي فراواني در قبل و حين اجلاس متحمل شد كه توانست يكي از بي‌نظيرترين عمليات‌هاي ترافيكي و امنيتي را به رخ بكشند. به گونه‌اي كه در كميته راهور قرارگاه امنيت تهران محاسبه كرديم كه اگر تنها رفت و آمدها را يكبار حساب كنند بيش از ۳۰ هزار كيلومتر پيمايش ترافيكي در شهر تهران انجام گرفته است.
 
جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه هفت مسير ويژه براي انتقال مهمانان پيش‌بيني و شناسايي شد گفت: اقداماتي كه بايد در طول مسير و همچنين شعاع مطمئنه صورت مي‌گرفت در جاي خود حساس و زمان‌بر بود كه به خوبي اجرا شد.
 
وي با بيان اينكه تامين امنيت تهران چهار لايه داشت گفت: سعي شد با توجه به فرمايشات فرمانده ناجا كمترين مزاحمت براي مردم ايجاد شود كه شايد در جهان سابقه نداشته باشد كه ماموران پليس در هنگام انجام يك عمليات عظيم انتظامي، امنيتي ملاحظه مردم را داشته باشند و اگر قصوري در اين مورد انجام شد از مردم عذرخواهي مي‌كنم.
 
جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه سامانه پايش تصويري از فرودگاه تا هتل و پس از آن، ورود به اجلاس بسيار مهم بود گفت: اين سامانه پايش تصويري در نوع خود عالي و بي‌نظير بود.
 
وي با بيان اينكه پس از قرارگاه امنيت تهران، قرارگاه حفاظت از شخصيت‌ها به فرماندهي سردار البرزي كار بسيار سنگيني را بر عهده داشت گفت:‌ در اين قرارگاه ۹۶۰ در موضوعات مختلف و تخصصي آموزش‌هاي لازم را ديدند و قبل از شروع اجلاس بيش از ۴ بار كل عمليات جابجايي و كنترل مسيرها را تمرين كردند.
 
رادان عمليات جابجايي شخصيت‌ها را كاري بسيار مهم و سنگين عنوان كرد و گفت: با افتخار عنوان مي‌كنم كه اقدامات انجام شده در دو قرارگاه امنيت تهران و حفاظت از شخصيت‌ها بسيار دقيق، همچون يك ساعت بود و به هيچ عنوان بازپس ترافيكي نداشتيم.
 
جانشين فرمانده ناجا در تشريح اقدامات كميته مرز گفت: يكي از سنگين‌ترين كميته‌هاي انجام شده كميته مرز بود كه حساسيت‌هاي ويژه‌اي در مرزها بخصوص مرزهاي شمال غرب و جنوب شرق وجود داشت اما با اقداماتي كه در كميته مرز انجام گرفت ما مطمئن بوديم كه هيچ خللي در مرزها نيست.
 
وي با بيان اينكه در اين مدت كشفيات در مرزها در برخي موضوعات كاهش يافته است گفت:‌ اين نشان مي‌دهد كه انسداد معابر مرزي به خوبي صورت گرفته است.
 
رادان با بيان اينكه بالغ بر ۳۳ هزار گشت در مدت زمان برگزاري اجلاس در مرزها صورت گرفته گفت: اين در حالي است كه ۱۷ هزار كمين به پشتيباني انسداد مرزها وارد صحنه شده بود.
 
جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه شيب كنترلي مرزها ۳۰-۵۰-۷۰ و ۱۰۰ درصد بود گفت: در طول زمان برگزاري اجلاس و دو روز قبل از آن مرزبانان در آماده‌باش صد در صد بودند و با وجود اتمام زمان اجلاس همچنان مرزبانان در آماده‌باش هستند.
 
وي با بيان اينكه كميته ايست‌هاي بازرسي و گلوگاه‌ها و همچنين هماهنگي فرودگاه به بهترين نحو انجام شد گفت: دقت پرسنل در تورهاي ايست و بازرسي به گونه‌اي بود كه به عنوان مثال كشفيات در اين چند روز به نوبه خود بي‌نظير بود و به عنوان مثال ۱۱۳ سلاح جنگي كشف شد.
 
جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه در مرزهاي شمال‌غرب نيز عده‌اي قصد ورود به داخل كشور را داشتند گفت:‌ خوشبختانه مرزبانان اقدام به تعقيب آنان كرده و توانستند تعدادي از آنان را دستگير كنند.
 
رادان در پايان ضمن تقدير و تشكر از مسئولان كميته‌هاي اجرايي اجلاس گفت: تامين امنيت و برقراري ترافيك اين اجلاس يكي از بزرگترين عمليات‌هاي دنيا بود.

امنیت اجلاس تهران,...
نویسنده : مدیر بازدید : 303 تاريخ : يکشنبه 12 شهريور 1391 ساعت: 22:03