وزارت بهداشت در موضوع فرزندآوری تابع نظام است | بلاگ

وزارت بهداشت در موضوع فرزندآوری تابع نظام است

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

محمد‌حسن طریقت منفرد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با سیاست وزارت بهداشت مبنی بر ترویج فرزند‌آوری در خانواده‌ها افزود: ما وظیفه‌ای که در زمینه تنظیم خانواده داریم یک وظیفه ملی است و روش آن را بزرگان برایمان تعیین می‌کنند.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت تابع حرفی است که قانون و توصیه‌های ارکان نظام آن را تعیین می‌کند و ما به شدت آنها را دنبال می‌کنیم.

وزیر بهداشت گفت: دنیا به این نتیجه رسیده، تصمیمی که برای کنترل جمعیت در سطح جهان گرفته شده بود درست نیست و حداقل در کشورهایی که دستشان به دهنشان می‌رسد سیاست مناسبی نبوده است.

طریقت منفرد تصریح کرد: دنیا به سمت افزایش جمعیت پیش می‌رود و فقط ما نیستیم که این سیاست را دنبال می‌کنیم.

وی در پاسخ به اینکه توصیه وزارت بهداشت به 5 تا 6 فرزند در هر خانواده آنها را با توجه به شرایط معیشتی در تنگنا قرار نمی‌دهد، گفت: خانواده‌ها هیچ وقت به دستورالعمل و بخشنامه در این زمینه عمل نمی‌کنند و افراد بر اساس سلیقه خودشان عمل می‌کنند بنابراین وزارت بهداشت فقط توصیه‌های خود را در این زمینه اعلام کرده است.

وزیر بهداشت گفت: بعضی وقت‌ها ما فکر می‌کنیم کنترل جمعیت در کشورهایی که وضع اقتصادی مطلوب‌تری دارند به نفعشان باشد اما امروز سازمان جهانی بهداشت و همان کشورها تشویق‌های زیادی را برای افزایش فرزند در نظر گرفته‌اند.

طریقت منفرد ادامه داد: دنیای پیش‌رو به وضعیتی وارد شده که شاهد افزایش سالمندی،کاهش نسل‌ها و اختلال در اقتصاد است.

وی تصریح کرد: این مسائل جهانی هستند و ما هم به همین دلیل تصمیم داریم کاری را که برای کشور خیر است در برنامه‌های خود قرار دهیم

کنترل جمعیت,...
نویسنده : مدیر بازدید : 295 تاريخ : يکشنبه 22 ارديبهشت 1392 ساعت: 15:13