بنگاه‌هاي املاک حق تنظيم سند را ندارند/ جعل، انکار و ترديد در اسناد عادي | بلاگ

بنگاه‌هاي املاک حق تنظيم سند را ندارند/ جعل، انکار و ترديد در اسناد عادي

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 "حمیدرضا آدابی" در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، در رابطه با بخش‌نامه اخیر سازمان ثبت مبنی بر اینکه مردم می‌توانند از مزایای متعدد تنظیم و ثبت آسان و مطمئن اسناد رسمی اجاره ملکشان در دفترخانه‌ها برخوردار باشند و بنگاه‌های املاک حق ثبت سند را ندارند اظهار داشت: قطعا کار بنگاه‌های املاک و دفاتر اسناد رسمی متفاوت بودهو هیچ یک نباید در کار دیگری دخالت کنند.

وی ادامه داد: کار بنگاه‌های املاک به نوعی دلالی، راهنمایی و مشاوره بوده که مراجعین را به سمت محل مورد معامله برده و دیدگاه‌های فروشنده و خریدار را به یکدیگر نزدیک می‌کند و تنها می‌توانند مبایعه نامه‌های عادی را تنظیم کنند اما کار اصلی ثبت سند را دفاتر اسناد رسمی انجام می‌دهند.

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک تهران با بیان اینکه ثبت قراردادها در دفترخانه‌ها از بروز اختلافات جلوگيري مي‌کند، تصریح کرد: سند رسمی نسبت به سند عادی ادعای جعل در آن وجود نداشته و قطعا بروز جعل، انکار و تردید در اسناد عادی مشاهده می‌شود.

معاون قضايي رئيس دادگستري تهران حضور بنگاه‌های املاک را در جامعه ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بنگاه‌های املاک باید در کنار دفاتر اسناد رسمي کار دلالت را انجام داده و دخالتی در ثبت اسناد نداشته باشند.

بنگاه املاک,...
نویسنده : مدیر بازدید : 349 تاريخ : يکشنبه 29 ارديبهشت 1392 ساعت: 11:40