بنگاه‌هاي املاک حق تنظيم سند را ندارند/ جعل، انکار و ترديد در اسناد عادي

ساخت وبلاگ
چکیده : "حمیدرضا آدابی" در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، در رابطه با بخش&z... با عنوان : بنگاه‌هاي املاک حق تنظيم سند را ندارند/ جعل، انکار و ترديد در اسناد عادي بخوانید :

 "حمیدرضا آدابی" در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، در رابطه با بخش‌نامه اخیر سازمان ثبت مبنی بر اینکه مردم می‌توانند از مزایای متعدد تنظیم و ثبت آسان و مطمئن اسناد رسمی اجاره ملکشان در دفترخانه‌ها برخوردار باشند و بنگاه‌های املاک حق ثبت سند را ندارند اظهار داشت: قطعا کار بنگاه‌های املاک و دفاتر اسناد رسمی متفاوت بودهو هیچ یک نباید در کار دیگری دخالت کنند.

وی ادامه داد: کار بنگاه‌های املاک به نوعی دلالی، راهنمایی و مشاوره بوده که مراجعین را به سمت محل مورد معامله برده و دیدگاه‌های فروشنده و خریدار را به یکدیگر نزدیک می‌کند و تنها می‌توانند مبایعه نامه‌های عادی را تنظیم کنند اما کار اصلی ثبت سند را دفاتر اسناد رسمی انجام می‌دهند.

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک تهران با بیان اینکه ثبت قراردادها در دفترخانه‌ها از بروز اختلافات جلوگيري مي‌کند، تصریح کرد: سند رسمی نسبت به سند عادی ادعای جعل در آن وجود نداشته و قطعا بروز جعل، انکار و تردید در اسناد عادی مشاهده می‌شود.

معاون قضايي رئيس دادگستري تهران حضور بنگاه‌های املاک را در جامعه ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بنگاه‌های املاک باید در کنار دفاتر اسناد رسمي کار دلالت را انجام داده و دخالتی در ثبت اسناد نداشته باشند.

بنگاه املاک,...
نویسنده : مدیر بازدید : 369 تاريخ : يکشنبه 29 ارديبهشت 1392 ساعت: 11:40